E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Simbrinza 10mg+2mg/ml akių lašai 5ml N1

Jutimo organus veikiantys vaistai >  Vaistai akių ligoms gydyti
Pavadinimas: Simbrinza 10mg+2mg/ml akių lašai 5ml N1
Veikliosios medžiagos: Brinzolamidum, Brimonidini tartrat
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Novartis Pharma
ATC kodas S01EC54
Vidutinė kaina: 15,86 Eur (54,76 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

SIMBRINZA sudėtyje yra dviejų veikliųjų medžiagų brinzolamido ir brimonidino tartrato. Brinzolamidas priklauso vaistų, vadinamų karboanhidrazės inhibitoriais, grupei, brimonidino tartratas priklauso vaistų, vadinamų alfa-2 adrenerginių receptorių agonistais, grupei. Abi medžiagos veikia kartu ir mažina spaudimą akies viduje.

SIMBRINZA vartojamas mažinti akispūdį suaugusiems (vyresniems kaip 18 metų) pacientams, kurie serga akių liga žinoma kaip glaukoma ar akių hipertenzija ir kuriems akispūdžio neįmanoma veiksmingai kontroliuoti vienu vaistu.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

SIMBRINZA vartoti negalima:

jeigu yra alergija brinzolamidui ar brimonidino tartratui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu yra alergija sulfonamidams (pvz., vaistams cukriniam diabetui ir infekcinėms ligoms gydyti bei diuretikams, t. y šlapimo išsiskyrimą skatinantiems vaistams);

jeigu vartojate monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių (pvz., vaistų nuo depresijos ar Parkinsono ligos) ar tam tikrų antidepresantų. Jei vartojate bet kokių vaistų nuo depresijos, apie tai turite pasakyti gydytojui;

jeigu yra sunkių inkstų sutrikimų;

jeigu Jūsų kraujas yra per daug rūgštus (yra būklė, vadinama hiperchloremine acidoze); - jei pacientas yra naujagimis ar jaunesnis kaip 2 metų vaikas.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, optometrijos (optikos) specialistu arba vaistininku prieš pradėdami vartoti SIMBRINZA, jeigu yra ar kada nors buvo:

kepenų sutrikimų;

tam tikros rūšies akispūdžio padidėjimas, vadinamas uždaro kampo glaukoma;

akių sausumas ar ragenos sutrikimų;

išeminė širdies liga (galimi simptomai yra krūtinės skausmas ar spaudimas, oro stoka ar dusulys), širdies nepakankamumas, aukštas arba žemas kraujospūdis;

depresija;

sutrikusi ar bloga kraujotaka (pvz., Raynaud liga, Raynaud sindromas ar smegenų kraujotakos nepakankamumas).

Jeigu nešiojate minkštuosius kontaktinius lęšius, vaistų nelašinkite, kai jie įdėti. Žr. toliau esantį skyrių

„Kontaktinių lęšių nešiojimas - SIMBRINZA sudėtyje yra benzalkonio chlorido“).

Vaikams ir paaugliams

SIMBRINZA nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų. Ypač svarbu, kad vaistas nebūtų vartojamas, jei vaikas yra jaunesnis kaip 2 metų (žr. skyrių „SIMBRINZA vartoti negalima“ aukščiau). SIMBRINZA vaikai neturi vartoti, nes gali pasireikšti sunkus šalutinis poveikis (žr. 3 skyrių).

Kiti vaistai ir SIMBRINZA

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui, optometrijos (optikos) specialistui arba vaistininkui.

SIMBRINZA gali keisti kitų vartojamų vaistų, įskaitant kitus akių lašus glaukomai gydyti, o jie – SIMBRINZA poveikį.

Pasakykite gydytojui, jei vartojate ar planuojate vartoti bet kurių iš šių vaistų:

vaistų kraujospūdžiui mažinti;

vaistų nuo širdies ligų, įskaitant digoksiną (jo vartojama širdies sutrikimams gydyti);

kitokių vaistų nuo glaukomos, kuriais galima gydyti ir su buvimu aukštyje susijusį pykinimą, pvz., acetazolamido, metazolamido ir dorzolamido;

medžiagų apykaitą veikti galinčių vaistų, pvz., chlorpromazino, metilfenidato ir rezerpino;

antivirusinių ar antiretrovirusinių (vaistų vartojamų prieš žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV)) vaistų bei antibiotikų;

vaistų nuo mieliagrybių ar kitų grybelių sukeltų ligų;

monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių ar antidepresantų, įskaitant amitriptiliną, nortriptiliną, klomipraminą, mianseriną, venlafaksiną ar duloksetiną;

anestetikų;

raminamųjų vaistų, opiodų ar barbitūratų.

Be to, pasakykite gydytojui, jei keičiama bet kurio Jūsų šiuo metu vartojamo vaisto dozė.

SIMBRINZA vartojimas su alkoholiu

Jei reguliariai vartojate alkoholio, prieš šio vaisto vartojimą pasitarkite su gydytoju, optometrijos (optikos) specialistu arba vaistininku. Alkoholis gali keisti SIMBRINZA poveikį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju, optometrijos (optikos) specialistu arba vaistininku. Pastoti galinčioms moterims gydymo SIMBRINZA metu rekomenduojama naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą. Nėštumo metu SIMBRINZA vartoti nerekomenduojama. Nevartokite SIMBRINZA, nebent tai aiškiai nurodė Jūsų gydytojas.

Jei žindote, SIMBRINZA gali patekti į pieną. Žindymo laikotarpiu SIMBRINZA vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Iš karto po SIMBRINZA pavartojimo galite pajusti, kad regėjimas tapo neryškus arba nenormalus. Be to, SIMBRINZA kai kuriems pacientams gali sukelti svaigulį, apsnūdimą ar nuovargį.

Vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima tol, kol simptomai neišnyksta.

Kontaktinių lęšių nešiojimas - SIMBRINZA sudėtyje yra benzalkonio chlorido

SIMBRINZA sudėtyje yra konservanto, vadinamo benzalkonio chloridu, kuris gali sudirginti akis ir keičia minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą. Turi nepatekti ant minkštųjų kontaktinių lęšių. Prieš vartojimą kontaktinius lęšius reikia išimti (vėl juos galima įdėti ne anksčiau kaip po 15 min.).


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas, optometrijos (optikos) specialistas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, optometrijos (optikos) specialistą arba vaistininką.

SIMBRINZA galima vartoti tik ant akių. Vaisto negalima nuryti ar sušvirkšti.

Rekomenduojama dozė yra po vieną lašą į pažeistą akį ar akis du kartus per parą. Vaisto reikia lašinti kasdien tuo pačiu metu.

Kaip vartoti

Prieš pradėdami nusiplaukite rankas.

1 2

Prieš vartojimą gerai pakratykite.

Atsukite buteliuko dangtelį. Jei po dangtelio nuėmimo pirmąjį atidarymą rodantis žiedas atsilaisvina, jį prieš vaisto vartojimą nuimkite.

Atidarydami ir uždarydami buteliuką, pirštais nelieskite lašintuvo. Nuo jų į akių lašus gali patekti infekcija.

Buteliuką laikykite nukreiptą žemyn tarp nykščio ir kitų pirštų.

Atloškite galvą.

Švariu pirštu patraukite apatinį voką, kad tarp voko ir akies atsirastų „kišenėlė“. Į ją pateks lašas(1 paveikslas).

Buteliuko galiuką priartinkite prie akies. Lašinti galima prieš veidrodį, jei tai padeda.

Lašintuvu nelieskite akies, voko, aplinkinių sričių ar kitų paviršių, kad į akių lašus nepatektų infekcija. Švelniai paspauskite buteliuko pagrindą, kad išsiskirtų tik vienas SIMBRINZA lašas.

Buteliuko nespauskite. Jis sukurtas taip, kad reikia tik švelniai paspausti dugną (2 paveikslas).

Siekiant sumažinti po akių lašų pavartojimo į kitas organizmo vietas galintį patekti vaisto kiekį, užmerkite akį ir pirštu švelniai spauskite akies kampą šalia nosies mažiausiai 2 minutes.

Jei vaisto reikia lašinti į abi akis, visus veiksmus pakartokite susilašinimui į kitą akį. Norint sulašinti vaisto į kitą akį, buteliuko uždaryti ir pakratyti nereikia. Po vartojimo nedelsdami sandariai užsukite buteliuko dangtelį.

Jei vartojate kitokių akių lašų, tarp SIMBRINZA ir kitų lašų vartojimo turi praeiti mažiausiai penkios minutės.

Jei lašas nepateko į akį, bandykite dar kartą.

Ką daryti pavartojus per didelę SIMBRINZA dozę?

Akis praplaukite šiltu vandeniu. Lašų daugiau nebelašinkite tol, kol neateis laikas kitai įprastinei dozei.

Vaisto, kurio sudėtyje yra brimonidino, netyčia nurijusiems suaugusiems suretėdavo širdies plakimas, sumažėdavo kraujospūdis (vėliau jis gali padidėti), pasireikšdavo širdies nepakankamumas, pasunkėdavo kvėpavimas ir atsirasdavo nervų sistemos sutrikimų. Jei taip atsitiko, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Gauta pranešimų apie sunkų šalutinį poveikį, atsiradusį vaisto, kurio sudėtyje yra brimonidino, netyčia nurijusiems vaikams. Galimi požymiai yra mieguistumas, glebumas, maža kūno temperatūra, blyškumas ir kvėpavimo pasunkėjimas. Tokiu atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jei SIMBRINZA netyčia nurysite, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti SIMBRINZA

Kitą dozę vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Negalima lašinti daugiau kaip po vieną lašą į pažeistą (-as) akį (-is) du kartus per parą.

Nustojus vartoti SIMBRINZA

Nenutraukite SIMBRINZA vartojimo nepasitarę su gydytoju. Jei nutrauksite SIMBRINZA vartojimą, akispūdis vėl taps nekontroliuojamas ir dėl to galite apakti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, optometrijos (optikos) specialistą arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jei pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis, turite nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsdami kreiptis į medikus, kadangi tai gali būti reakcijos į vaistą požymiai. Vaisto sukeltų alerginių reakcijų dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Sunkios odos reakcijos, įskaitant kūno ar akių išbėrimą, paraudimą ar niežėjimą.

Kvėpavimo pasunkėjimas.

Krūtinės skausmas, neritmiškas širdies plakimas.

Jei atsiranda labai stiprus nuovargis ar svaigulys, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Toliau išvardytas šalutinis poveikis buvo pastebėtas vartojant SIMBRINZA bei kitokių vaistų, kurių sudėtyje yra vien brinzolamido ar brimonidino.

Dažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Poveikis akims: alerginis konjunktyvitas (akies alergija), akies paviršiaus uždegimas, akies skausmas, nemalonus pojūtis akyje, neryškus ar nenormalus matymas, akies paraudimas.

Bendrasis šalutinis poveikis: apsnūdimas, svaigulys, nemalonaus skonio pojūtis burnoje, burnos

džiūvimas.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Poveikis akims: akies paviršiaus pažeidimas kartu su ląstelių netekimu, akies voko uždegimas, nuosėdos akies paviršiuje, jautrumas šviesai, akies patinimas (paveikiantis rageną ar akies voką), akies sausumas, išskyros iš akies, akių vandeningumas, akies voko paraudimas, nenormalus akies jautrumas ar jo sumažėjimas, akies nuovargis, regos pablogėjimas, matomo vaizdo dvigubinimasis, vaisto dalelės akyse.

Bendrasis šalutinis poveikis: kraujospūdžio sumažėjimas, krūtinės skausmas, neritmiškas širdies plakimas, retas ar dažnas širdies plakimas, širdies plakimo pojūtis, miego sutrikimas (nemiga), košmariški sapnai, depresija, bendrasis silpnumas, galvos skausmas, svaigulys, nervingumas, irzlumas, bendras negalavimas, atminties netekimas, dusulys, astma, kraujavimas iš nosies, peršalimo simptomai, nosies ar gerklės sausumas, gerklės skausmas, gerklės dirginimas, kosulys, varvėjimas iš nosies, nosies užgulimas, čiaudulys, ančių infekcija, krūtinės užgulimas, spengimas ausyse, nevirškinimas, dujų susikaupimas žarnyne ar skrandžio maudimas, pykinimas, viduriavimas, vėmimas, nenormalus pojūtis burnoje, odos alergijos simptomų sustiprėjimas, išbėrimas, nenormalus odos pojūtis, plaukų slinkimas, išplitęs niežėjimas, padidėjęs chloridų kiekis kraujyje ar sumažėjęs raudonųjų kraujo ląstelių kiekis (tai nustatoma kraujo tyrimais), skausmas, nugaros skausmas, raumenų skausmas ar spazmai, inkstų (apatinės nugaros dalies) skausmas, lytinio potraukio sumažėjimas, lytinės veiklos sutrikimas vyrams.

Labai retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 iš 10 000 žmonių)

Poveikis akims: vyzdžių sumažėjimas.

Bendrasis šalutinis poveikis: apalpimas, kraujospūdžio padidėjimas.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Poveikis akims: blakstienų augimo sumažėjimas.

Bendrasis šalutinis poveikis: drebulys, jautrumo sumažėjimas, skonio pojūčio išnykimas, kraujo tyrimu nustatomi nenormalūs kepenų veiklos rodmenys, veido patinimas, sąnarių skausmas, dažnas šlapinimasis, krūtinės skausmas, galūnių patinimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, optometrijos (optikos) specialistui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi http://www.ema.europa.eu/http://www.ema.europa.eu/http://www.ema.europa.eu/http://www.ema.europa.eu/nurodyta nacionaline pranešimo sistema*. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant buteliuko ir dėžutės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Kad būtų išvengta infekcijos, po pirmojo atidarymo praėjus 4 savaitėms buteliuką išmeskite ir pradėkite naudoti naują. Atidarymo datą užrašykite tam skirtoje vietoje dėžutės etiketėje.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite optometrijos (optikos) specialisto arba vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką."Simbrinza 10mg+2mg/ml akių lašai 5ml N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.95, Kėdainiai

J.Basanavičiaus g. 53, Kėdainiai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 18:00 VII 08:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 80 Kėdainiai Budrio
Visuomenės vaistinė
Budrio g. 1b, Kėdainiai
(8 347) 31 178
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI 08:00 - 13:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.302 Kelmė

Kooperacijos g. 41, Kelmė
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.328 Vilnius

Naugarduko g. 84, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.230, Kazlų Rūda
Visuomenės vaistinė
M.Valančiaus g. 7, Kazlų Rūda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 VII 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.252, Kėdainiai
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 93, Kėdainiai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI, VII 09:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.215, Marijampolė
Visuomenės vaistinė
V.Kudirkos g. 3, Marijampolė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.238, Kretinga
Visuomenės vaistinė
Žemaitės al. 29, Kretinga
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.111 Alytus
Visuomenės vaistinė
Jaunimo g. 24, Alytus
(8 315) 70 496
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena