E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Sinemet 250mg+25mg tabletės N100

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Antiparkinsoniniai vaistai
Pavadinimas: Sinemet 250mg+25mg tabletės N100
Veikliosios medžiagos: Karbidopa - 25mg
Levodopa - 250mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Merck Sharp & Dohme
ATC kodas N04BA02
Vidutinė kaina: 20,56 Eur (70,99 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

SINEMET yra karbidopos, aromatinės aminorūgšties dekarboksilazės inhibitoriaus, ir levodopos, metabolinio dopamino pirmtako, derinys. Jis pagerina Parkinsono ligos simptomus.

Gydytojas SINEMET Jums paskyrė Parkinsono ligos simptomams gydyti.

Parkinsono liga yra lėtinis sutrikimas, kuriam būdingi lėti ir netvirti judesiai, raumenų sustandėjimas ir drebulys. Negydoma Parkinsono liga gali apsunkinti įprastą kasdieninę veiklą.

Kaip SINEMET gydo Parkinsono ligą?

SINEMET tabletėse yra dvi veikliosios medžiagos – levodopa ir karbidopa.

Galvojama, kad Parkinsono ligos simptomus sukelia natūraliai susidarančio cheminio junginio, kurį gamina tam tikros smegenų ląstelės, dopamino stoka. Dopaminas perduoda signalus tam tikrose smegenų srityse, kontroliuojančiose raumenų judėjimą. Judėti sunku tampa tada, kai gaminama per mažai dopamino.

Levodopa papildo dopamino kiekį smegenyse, o karbidopa užtikrina, kad pakankamai levodopos patektų į smegenis ten, kur jos reikia. Daugeliui ligonių tai sumažina Parkinsono ligos simptomus.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

SINEMET vartoti negalima:

jeigu yra alergija veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu turite kokį nors įtartiną odos pažeidimą (apgamų), kurio neištyrė gydytojas, arba kada nors turėjote odos vėžį;

jeigu gydėtės nuo depresijos MAO inhibitoriais vadinamais vaistais;

jeigu sergate uždaro kampo glaukoma;

jeigu sergate sunkia psichikos liga.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti SINEMET.

Gydymo SINEMET metu specialių atsargumo priemonių reikia vairuojant ar valdant mechanizmus. Jeigu patiriate somnolencijos (pernelyg didelio mieguistumo) ir staigius miego priepuolius, susilaikykite nuo vairavimo ar mechanizmų valdymo bei susisiekite su savo gydytoju.

Pasakykite savo gydytojui, jeigu Jūs, Jūsų šeimos nariai ar globėjas pastebėtų, kad Jums atsirado paskatos ar potraukis neįprastai elgtis arba Jūs nebegalite atsispirti impulsui, paskatai ar pagundai atlikti tam tikrus veiksmus, kurie galėtų Jums ar kitiems žmonėms pakenkti. Šie poelgiai vadinami impulsų kontrolės sutrikimais ir yra, pvz., priklausomybė nuo azartinių žaidimų, neįveikiamas potraukis valgyti ar išlaidauti, padidėjęs lytinis potraukis arba seksualinių minčių ar jausmų sustiprėjimas. Gydytojui gali reikėti Jūsų gydymą peržiūrėti.

Ką reikia pasakyti gydytojui prieš pradedant vartoti SINEMET?

Gydytojui papasakokite apie visas ligas, kurias turite arba turėjote, taip pat ir apie alergiją; depresiją bei psichikos sutrikimus; širdies, plaučių, inkstų, kepenų arba hormonines problemas; opaligę; traukulius ar glaukomą.

Pasakykite gydytojui, jei anksčiau gydėtės levodopa.

Vaikams ir paaugliams

Jaunesniems kaip 18 metų pacientams SINEMET skirti nerekomenduojama.

Kiti vaistai ir SINEMET

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nors paprastai SINEMET gali būti skiriamas kartu su kitais vaistais, yra išimčių. Gydytojas gali Jus perspėti, kad kartu nevartotumėte tam tikrų vaistų psichinėms būklėms arba depresijai, geležies trūkumui, tuberkuliozei, padidėjusiam kraujospūdžiui, raumenų spazmams, traukuliams ar kitoms ligoms, susijusioms su nevalingais judesiais, gydyti.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nežinoma, kokį poveikį žmogaus nėštumui gali turėti SINEMET. Levodopa, viena iš SINEMET veikliųjų medžiagų, išsiskiria su motinos pienu. Jeigu esate nėščia, galite pastoti ar ketinate žindyti kūdikį, pasakykite gydytojui, kuris padės Jums nuspręsti dėl vaisto naudos ir galimų pavojų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Įvairūs pacientai į vaistą gali reaguoti skirtingai. Kai kurie šalutiniai reiškiniai, pasitaikę vartojant SINEMET, gali paveikti kai kurių pacientų gebėjimą vairuoti ar valdyti pavojingus mechanizmus (žr. „Galimas šalutinis poveikis”).

SINEMET gali sukelti somnolenciją (pernelyg didelį mieguistumą) ir staigius miego priepuolius, todėl Jūs turite susilaikyti nuo vairavimo ar užsiėmimo tokia veikla, kada Jums pačiam ar kitiems dėl sumažėjusio budrumo galėtų kilti rimtos traumos ar mirties pavojus (pvz., valdyti mechanizmus) tol, kol tokie pasikartojantys priepuoliai ar somnolencija praeis.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

SINEMET dozės yra įvairios, ir gydytojas parinks tinkamiausią Jums, atitinkamai ligos sunkumui bei tai, kaip Jūs reaguosite į gydymą.

Kad poveikis būtų geriausias, vartokite SINEMET kasdien. Svarbu kruopščiai laikytis gydytojo nurodymų kiek ir kaip dažnai SINEMET vartoti. Nedelsiant praneškite gydytojui apie bet kokius Jūsų būklės pasikeitimus, pavyzdžiui, pykinimą arba nenormalius judesius, nes dėl to gali reikėti pakoreguoti Jūsų gydymą.

Nenutraukite vaisto vartojimo staiga, nebent taip patartų gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę SINEMET dozę?

Išgėrę per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad kuo greičiau Jums būtų suteikta medicinos pagalba.

Pamiršus pavartoti SINEMET

Stenkitės SINEMET vartoti kaip paskirta. Tačiau jei vieną dozę praleidote, išgerkite ją tuoj pat kai prisiminėte. Bet jei jau beveik atėjo laikas kitai tabletei, praleistosios nebegerkite, tiesiog toliau vartokite įprastu režimu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti SINEMET

Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite vartoti SINEMET arba nesumažinkite jo dozės. Gali atsirasti simptomų grupė, taip pat ir raumenų sustandėjimas, karščiavimas bei proto veiklos pakitimai.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Paprastai SINEMET toleruojamas gerai.

Nepageidaujamo poveikio dažnis pateikiamas kaip nežinomas, kadangi jis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis.

Gerybiniai, piktybiniai ir nepatikslinti navikai (tarp jų cistos ir polipai)

Piktybinė melanoma (žr. 4.3 skyrių).

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Grūdėtųjų baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimas arba išnykimas, baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimas, mažakraujystė, kraujo plokštelių skaičiaus sumažėjimas.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Svorio padidėjimas, svorio netekimas, apetito nebuvimas.

Psichikos sutrikimai

Susijaudinimas, nerimas, dantų griežimas, sumišimas, prislėgta nuotaika su polinkiu į savižudybę arba be jo, nuovokos apie erdvę, laiką ar asmenis praradimas, nenormalūs sapnai, pakili nuotaika, tariamasis nesančių dalykų jutimas, nemiga, pamišimo epizodai, įskaitant kliedesius ir keistas idėjas.

Jums gali pasireikšti toks šalutinis poveikis.

Negalėjimas atsispirti impulsui atlikti tam tikrus veiksmus, kurie galėtų Jums pakenkti. Tai galėtų būti:

stiprus potraukis daug lošti, nepaisant rimtų pasekmių sau ar šeimai;

Jums pačiam ar kitiems didelį susirūpinimą keliantis lytinio domėjimosi ar elgsenos pakitimas arba sustiprėjimas, pavyzdžiui, padidėjęs lytinis potraukis;

nesuvaldomas bereikalingas apsipirkinėjimas ar išlaidavimas;

persivalgymas (didelio maisto kiekio suvalgymas per trumpą laiką) arba neįveikiamas potraukis valgyti (valgymas daugiau nei įprastai ir daugiau, nei reikėtų alkiui numalšinti).

Pastebėję bet kurį iš paminėtų elgsenos pokyčių, pasakykite savo gydytojui ir aptarkite su juo, kaip šiuos simptomus suvaldyti ar sumažinti.

Nervų sistemos sutrikimai

Slapto Hornerio sindromo paūmėjimas, judesių koordinacijos sutrikimas, kartus skonis, lėtų judesių epizodai (“on-off” simptomas), nevalingi judesiai, traukuliai, sumažėjęs proto aštrumas, silpnaprotystė,

svaigulys, judesių sutrikimai, tonuso sutrikimas, ekstrapiramidiniai (judėjimo) sutrikimai, silpnumas,

galvos skausmas, padidėjęs rankų drebėjimas, nepaaiškinamas karščiavimas, susijęs su bendraisiais ir nervų sistemos sutrikimais, tirpimas, tariamasis jutimas, sužadinimo pojūtis, patologinis mieguistumas, įskaitant labai retai pasitaikančius pernelyg didelio mieguistumo dienos metu simptomus ir staigius miego priepuolius, apalpimas.

Akių sutrikimai

Vokų raumenų nevalingas susitraukimas, miglotas matymas, išsiplėtę vyzdžiai, dvejinimasis akyse, tam tikrų akies raumenų nenormalūs judesiai.

Širdies sutrikimai

Nereguliarus pulsas, širdies plakimas.

Kraujagyslių sutrikimai

Paraudimas, karščio pylimai,padidėjęs kraujo spaudimas, simptomai, susiję su stovėjimu ir sumažėjusiu kraujo spaudimu, venų uždegimas.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai

Sutrikusio kvėpavimo simptomai, dusulys, žagsėjimas, užkimimas.

Virškinimo trakto sutrikimai

Liežuvio deginimo pojūtis, vidurių užkietėjimas, patamsėjusios seilės, dvylikapirštės žarnos opa, viduriavimas, sausumas burnoje, virškinimo sutrikimas, rijimo sutrikimas, dujų susikaupimas virškinimo trakte, kraujavimas iš virškinimo trakto, virškinimo trakto skausmas, pykinimas, seilėtekis,

vėmimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Plikimas, odos ar audinių patinimas (angioneurozinė edema), patamsėjęs prakaitas, Henoch-Schönlein rožinis išbėrimas (taškinės kraujosruvos odoje ir gleivinėse), padidėjęs prakaitavimas, niežėjimas, bėrimas, dilgėlinė.

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai

Raumenų mėšlungis, raumenų trūkčiojimas, mėšlungiškas žandikaulių sukandimas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Patamsėjęs šlapimas, šlapimo nelaikymas, šlapimo susilaikymas.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

Ilgalaikė skausminga erekcija.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Bendras silpnumas, krūtinės skausmas, pabrinkimas, nuovargis, eisenos sutrikimai, negalavimas, silpnumas.

Tyrimai

Vartojant karbidopos-levodopos vaistinius preparatus, stebėti įvairūs laboratorinių tyrimų nukrypimai; jie galimi ir vartojant SINEMET. Gali pakisti kepenų funkciniai rodikliai: padidėti šarminės fosfatazės, aspartataminotransferazės, alaninaminotransferazės, laktatdehidrogenazės, bilirubino, liekamojo azoto, kreatinino, šlapimo rūgšties kiekis, būti teigiama Kumbso reakcija.

Stebėta sumažėję hemoglobino koncentracija, hematokrito rodiklis, padidėjęs skystosios kraujo dalies gliukozės ir baltųjų kraujo kūnelių kiekis, bakterijos bei kraujas šlapime.

Karbidopos-levodopos vaistiniai preparatai gali sukelti klaidingai teigiamą acetoninių medžiagų šlapime reakciją, kai acetonas šlapime nustatomas indikatoriaus juostele. Ši reakcija nepasikeis šlapimą virinant. Klaidingai neigiami rezultatai gali būti ir naudojant gliukozės oksidazinius metodus gliukozei šlapime nustatyti.

Sužalojimai, apsinuodijimai ir procedūrų komplikacijos

Nugriuvimas.

Jeigu pasireiškia padidėjusio jautrumo reakcijos, pavyzdžiui dilgėlinė, niežėjimas, bėrimas bei veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimas, dėl kurio gali būti sunku kvėpuoti arba nuryti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Pirmieji du skaitmenys rodo mėnesį, paskutinieji keturi – metus.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

SINEMET sudėtis

Veikliosios medžiagos yra bevandenė karbidopa ir levodopa. Jų kiekis vienoje tabletėje pateiktas lentelėje:

1 Tabletė Karbidopa Levodopa
SINEMET 25/100 mg 25 mg 100 mg
SINEMET 25/250 mg 25 mg 250 mg

25/100 mg

- Pagalbinės medžiagos yra hidroksipropilceliuliozė, mikrokristalinė celiuliozė (E460), pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, krospovidonas, kvinolino geltonasis (E104) ir magnio stearatas.

25/250 mg

Pagalbinės medžiagos yra hidroksipropilceliuliozė, mikrokristalinė celiuliozė (E460), pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, krospovidonas, indigokarminas (E132) ir magnio stearatas.

SINEMET išvaizda ir kiekis pakuotėje

SINEMET 25/100 mg yra geltonos, apvalios tabletės, kurių vienoje pusėje yra užrašas “650”, kita pusė yra lygi.

SINEMET 25/250 mg yra šviesiai mėlynos, taškuotos, apvalios tabletės, kurių vienoje pusėje yra užrašas “654”, kita pusė yra lygi.

Preparatas tiekiamas išspaudžiama aliuminio folija padengtomis aliuminio lizdinėmis plokštelėmis kartono dėžutėje.

25/100 mg

Pakuotėje yra 28, 30 arba 56 tabletės.

25/250 mg

Pakuotėje yra 30, 98 arba 100 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

UAB „Merck Sharp & Dohme“

Kęstučio 59/27

LT-08124 Vilnius

Lietuva

Gamintojas

Merck Sharp & Dohme B.V.

Waarderweg 39, P.O. Box 581

2003 PC Haarlem

Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „Merck Sharp & Dohme“

Kęstučio 59/27

LT-08124 Vilnius

Tel. (8~5) 278 0247

Faks. (8~5) 275 3646

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-04-18

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Sinemet 250mg+25mg tabletės N100" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena