E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Travatan lašai 40µg/ml 2,5ml N1

Jutimo organus veikiantys vaistai >  Vaistai akių ligoms gydyti
Pavadinimas: Travatan lašai 40µg/ml 2,5ml N1
Veikliosios medžiagos: Travoprost - 0,1mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Novartis Pharma
ATC kodas S01EE04
Vidutinė kaina: 5,55 Eur (19,16 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

TRAVATAN sudėtyje yra travoprosto, vieno iš preparatų, vadinamų prostaglandino analogais. Jis mažina akispūdį. Jį galima naudoti vieną arba su kitais lašais, pvz., beta blokatoriais, taip pat mažinančiais akispūdį.

TRAVATAN vartojama padidėjusiam akispūdžiui mažinti suaugusiems žmonėms, paaugliams ir 2 metų bei vyresniems vaikams. Per didelis akispūdis gali sukelti ligą, vadinamą glaukoma.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

TRAVATAN vartoti negalima:

jeigu yra alergija travoprostui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai.

Jei jums tai aktualu, būtina pasitarti su gydytoju.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Dėl TRAVATAN blakstienos gali pasidaryti ilgesnės, storesnės, pasidaryti sodresnė jų spalva, jų padaugėti. Be to, buvo stebėti akių vokų pokyčiai, įskaitant neįprastą plaukų augimą, bei audinių aplink akis pokyčiai.

TRAVATAN gali pakeisti rainelės (spalvotos akies dalies) spalvą. Šis pasikeitimas gali būti negrįžtamas. Be to, gali pakeisti odos aplink akis spalvą.

Jei Jums buvo atlikta kataraktos operacija, prieš TRAVATAN vartojimą pasitarkite su gydytoju.

Jei Jums yra ar anksčiau buvo akies uždegimas (iritas ir uveitas), prieš TRAVATAN vartojimą pasitarkite su gydytoju.

TRAVATAN kartais gali sukelti dusulį, apsunkinti kvėpavimą arba sustiprinti astmos simptomus. Jei jums kelia nerimą lašinantis TRAVATAN atsiradę kvėpavimo ritmo pasikeitimai, kuo greičiau pasitarkite su savo gydytoju.

Travoprostas gali absorbuotis per odą. Jei bet koks vaisto kiekis pateko ant odos, reikia nedelsiant kruopščiai nuplauti kontaktavusį odos paviršių. Tai ypač svarbu nėščioms ar planuojančioms pastoti moterims.

Jei nešiojate kontaktinius lęšius, nelašinkite lašų tuo metu, kai lęšiai įdėti. Po vaisto pavartojimo lęšius vėl galima įdėti ne anksčiau kaip po 15 min.

Vaikams ir paaugliams

TRAVATAN vaikams nuo 2 mėnesių iki mažiau kaip 18 metų galima vartoti tokiomis pačiomis dozėmis, kaip ir suaugusiesiems. TRAVATAN negalima vartoti jaunesniems kaip 2 mėnesių vaikams.

Kiti vaistai ir TRAVATAN

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Nevartokite TRAVATAN, jei esate nėščia. Jei manote, kad esate nėščia, tuoj pat pasakykite tai savo gydytojui. Jei yra tikimybė pastoti, naudokite tinkamą kontracepciją, kol vartojate vaistus.

Nevartokite TRAVATAN jei maitinate krūtimi. TRAVATAN gali patekti į pieną.

Prieš vartojant bet kurį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kurį laiką po TRAVATAN susilašinimo regėjimas gali būti neryškus. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol šis poveikis praeis.

TRAVATAN sudėtyje yra hidrinto ricinų aliejaus ir propilenglikolio, kuris gali sukelti odos reakcijų ir sudirgimą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai taip, kaip nurodė Jus ar Jūsų vaiką gydantis gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į Jus ar Jūsų vaiką gydantį gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė

Vienas lašas į gydomą akį arba akis kartą per dieną-vakare.

TRAVATAN lašinkite į abi akis tik tuo atveju, jei taip nurodė Jus ar Jūsų vaiką gydantis gydytojas. TRAVATAN lašinkitės tiek laiko, kiek nurodė gydytojas.

TRAVATAN galima tik lašinti į savo ar vaiko akį (-is).

1 2 3 4

Pirmą kartą prieš pat pradėdami vartoti, praplėškite išorinį maišelį, išimkite iš jo buteliuką (1 pav.) ir ant dėžutės, tam skirtoje vietoje, užsirašykite buteliuko atidarymo datą

Nusiplaukite rankas

Atsukite dangtelį

Laikykite žemyn nukreiptą buteliuką tarp nykščio ir kitų pirštų

Atsargiai atloškite savo ar vaiko galvą. Švariu pirštu atitraukite voką taip, kad tarp jo ir akies susidarytų „griovelis“. Į jį pateks lašas (2 pav.)

Priartinkite buteliuko antgalį prie akies. Galima naudotis veidrodžiu, jei jis padeda.

Nelieskite antgaliu akies, voko, odos ir kitų paviršių. Nuo jų į lašus gali patekti infekcija

Švelniai spausdami buteliuką išlašinkite vieną TRAVATAN lašą. (3 pav.)

Sulašinę TRAVATAN, užsimerkite, akies kampą prie nosies atsargiai prispauskite pirštu (4 pav.) mažiausiai 1 minutei. Tai padeda išvengti TRAVATAN patekimo į kitas organizmo dalis

Jei turite lašinti į abi akis, pakartokite tą pačią procedūrą su kita akimi

Po naudojimo iš karto tvirtai uždarykite buteliuką dangteliu

Vienu metu naudokite tik vieną buteliuką. Neatidarykite maišelio, kol nesiruošiate naudoti buteliuko

Jei lašas nepataikė į akį, pabandykite dar kartą.

Jei Jūs ar Jūsų vaikas vartojate ir kitokių akims skirtų vaistų, pvz., akių lašų ar akių tepalo, tarp TRAVATAN ir kitų akims skirtų vaistų vartojimo turi praeiti mažiausiai 5 minutės.

Ką daryti Jums ar Jūsų vaikui pavartojus per didelę TRAVATAN dozę?

Visą vaistą išskalaukite šiltu vandeniu. Nelašinkite daugiau iki kito įprastinio lašinimo laiko.

Pamiršus pavartoti TRAVATAN

Sulašinkite kitą dozę kaip suplanuota. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jokiu būdu nenaudokite daugiau kaip vieną lašą į gydomą akį (-is) per vieną dieną.

Nustojus vartoti TRAVATAN

Nenutraukite TRAVATAN vartojimo prieš tai nepasitarę su Jus ar Jūsų vaiką gydančiu gydytoju, nes Jūsų ar Jūsų vaiko akispūdis bus nevaldomas ir dėl to galima prarasti regėjimą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į Jus ar Jūsų vaiką gydantį gydytoją arba vaistininką.

Dabar apverskite


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jei šalutinis poveikis nėra stiprus, galima ir toliau vartoti šiuos lašus. Jeigu jums dėl ko nors neramu, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nenutraukite TRAVATAN vartojimo nepasitarę su savo gydytoju.

Nustatytas toliau išvardytas su TRAVATAN vartojimu susijęs šalutinis poveikis.

Labai dažnas šalutinis poveikis: gali atsirasti daugiau kaip 1 žmogui iš 10

Poveikis akiai: akies paraudimas.

Dažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10)

Poveikis akiai: rainelės (spalvotosios akies dalies) spalvos pokyčiai, akies skausmas, nemalonus pojūtis akyje, akies sausumas, akies niežėjimas, akies dirginimas.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100)

Poveikis akiai: ragenos sutrikimas, akies uždegimas, rainelės uždegimas, akies vidaus uždegimas, akies paviršiaus uždegimas su paviršiaus pažeidimu arbe be jo, jautrumas šviesai, išskyros iš akies, akies voko uždegimas, akies voko paraudimas, patinimas aplink akį, akies voko niežėjimas, regos pablogėjimas, matomo vaizdo neryškumas, ašarojimo sustiprėjimas, junginės infekcija ar uždegimas (konjunktyvitas), nenormalus apatinio akies voko išvirtimas į išorę, akies drumstumas, voko plutelės susidarymas, blakstienų augimas, blakstienų išblukimas, akių nuovargis.

Bendrasis šalutinis poveikis: alergijos simptomų sustiprėjimas, galvos skausmas, svaigulys, neritmiškas širdies plakimas, dusulys, astma, nosies užgulimas, gerklės dirginimas, odos aplink akį (is) patamsėjimas, odos patamsėjimas, nenormali plaukų struktūra, per stiprus plaukų augimas.

Retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000)

Poveikis akiai: blyksinčių šviesų pojūtis, akies vokų egzema, akies patinimas, ratilų matymas, akies jautrumo sumažėjimas, akies vokų liaukų uždegimas, pigmentacija akies viduje, vyzdžių padidėjimas, blakstienų struktūros pokytis.

Bendrasis šalutinis poveikis: virusinė akies infekcija, blogo skonio pojūtis, nereguliarus ar suretėjęs širdies plakimas, padidėjęs ar sumažėjęs kraujospūdis, kosulys, balso pokytis, virškinimo trakto sutrikimas ar opa, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, odos paraudimas ar niežėjimas, išbėrimas, plaukų spalvos pokytis, blakstienų netekimas, skeleto raumenų skausmas, bendrasis silpnumas.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Poveikis akiai: užpakalinės akies uždegimas, akių įdubimas.

Bendrasis šalutinis poveikis: depresija, nerimas, nesamų judesių pojūtis, spengimas ausyse, krūtinės skausmas, astmos pasunkėjimas, viduriavimas, pilvo skausmas, pykinimas, niežėjimas, nenormalus plaukų augimas, sąnarių skausmas, skausmingas ar nevalingas šlapinimasis, padidėjęs prostatos vėžio žymens kiekis.

TRAVATAN vartojantiems vaikams ir paaugliams dažniausiai pasireiškiantis šalutinis poveikis yra akių paraudimas ar blakstienų augimas. Abu šie šalutiniai reiškiniai vaikams ir paaugliams pasireiškė dažniau nei suaugusiesiems.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/document_library/Template_or_form/2013/03/WC500139752.dochttp://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/document_library/Template_or_form/2013/03/WC500139752.docnurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant buteliuko ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Praėjus 4 savaitėms po pirmojo atidarymo, kad būtų apsisaugota nuo infekcijos, buteliuką reikia išmesti ir naudoti naują buteliuką. Ant dėžutės tam skirtoje vietoje įrašykite buteliuko atidarymo datą.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

TRAVATAN sudėtis

Veiklioji medžiaga yra 40 mikrogramų/ml travoprosto

Kitos medžiagos yra: polikvaternis-1, polioksietileno hidrintas ricinų aliejus 40, propileno glikolis, natrio chloridas, borato rūgštis, manitolis ir išgrynintas vanduo. Labai maži vandenilio chlorido arba natrio hidroksido kiekiai padeda sureguliuoti rūgštingumą (pH lygį).

TRAVATAN išvaizda ir kiekis pakuotėje

TRAVATAN yra skystis (skaidrus, bespalvis tirpalas), tiekiamas dėžutėje, kurioje yra 4 ml plastikinis buteliukas su užsukamu dangteliu. Kiekvienas buteliukas, kuriame yra 2,5 ml travoprosto akių lašų, yra maišelyje.

Pakuotėje yra 1 arba 3 buteliukai.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas Gamintojas Gamintojas

S.A. Alcon - Couvreur N.V Alcon Cusí, S.A
Rijksweg 14 Camil Fabra 58
B-2870 Puurs 08320 El Masnou
Belgija Ispanija

Novartis Europharm Limited

Vista Building

Elm Park, Merrion Road

Dublin 4

Airija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

België/Belgique/Belgien Novartis Pharma N.V.Tél/Tel: +32 2 246 16 11 LietuvaNovartis Pharma Services Inc.Tel: +370 5 269 16 50
БългарияNovartis Pharma Services Inc.Тел.: +359 2 489 98 28 Luxembourg/Luxemburg Novartis Pharma N.V.Tél/Tel: +32 2 246 16 11
Česká republika Novartis s.r.o.Tel: +420 225 775 111 MagyarországNovartis Hungária Kft.Tel.: +36 1 457 65 00
DanmarkNovartis Healthcare A/STlf: +45 39 16 84 00 MaltaNovartis Pharma Services Inc.Tel: +356 2122 2872
DeutschlandNovartis Pharma GmbHTel: +49 911 273 0 NederlandNovartis Pharma B.V.Tel: +31 26 37 82 111
EestiNovartis Pharma Services Inc.Tel: +372 66 30 810 NorgeNovartis Norge ASTlf: +47 23 05 20 00
ΕλλάδαNovartis (Hellas) A.E.B.E.Τηλ: +30 210 281 17 12 ÖsterreichNovartis Pharma GmbHTel: +43 1 86 6570

España

Novartis Farmacéutica, S.A.

Tel: +34 93 306 42 00 Polska Novartis Poland Sp. z o.o.

Tel.: +48 22 375 4888 France Novartis Pharma S.A.S.

Tél: +33 1 55 47 66 00 Portugal

Novartis Farma - Produtos Farmacêuticos, S.A.

Tel: +351 21 000 8600

HrvatskaNovartis Hrvatska d.o.o.Tel. +385 1 6274 220 RomâniaNovartis Pharma Services Romania SRLTel: +40 21 31299 01
IrelandNovartis Ireland LimitedTel: +353 1 260 12 55 SlovenijaNovartis Pharma Services Inc.Tel: +386 1 300 75 50
ÍslandVistor hf.Sími: +354 535 7000 Slovenská republikaNovartis Slovakia s.r.o.Tel: + 421 2 5542 5439
ItaliaNovartis Farma S.p.A.Tel: +39 02 96 54 1 Suomi/FinlandNovartis Finland OyPuh/Tel: +358 (0)10 6133 200
ΚύπροςNovartis Pharma Services Inc.Τηλ: +357 22 690 690 SverigeNovartis Sverige ABTel: +46 8 732 32 00
LatvijaNovartis Pharma Services Inc.Tel: +371 67 887 070 United KingdomNovartis Pharmaceuticals UK Ltd.Tel: +44 1276 698370

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu/http://www.ema.europa.eu/"Travatan lašai 40µg/ml 2,5ml N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/PDF32.png EPAR santrauka   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.246, Kupiškis
Visuomenės vaistinė
Gedimino g. 53N, Kupiškis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Pagalbos vaistinė, UAB fil. Nr.135
Visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 31, Kaunas
(8 37) 75 90 90
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.327 Panevėžys

Ramygalos g. 85a, Panevėžys
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.285 Vilnius

Šeškinės g. 30-2, Vilnius
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.230, Kazlų Rūda
Visuomenės vaistinė
M.Valančiaus g. 7, Kazlų Rūda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 VII 09:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.267 Šilalė

S.Dariaus ir S.Girėno g.12, Šilalė
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.53 Druskininkai
Visuomenės vaistinė
M.K.Čiurlionio g. 99, Druskininkai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.276 Rokiškis

Respublikos g. 111b, Rokiškis
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.165 Kaunas

P.Lukšio g. 3, Kaunas
(8 37) 71 03 85
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena