E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Receptiniai kompensuojami

Trusopt lašai 20mg/ml 5ml

Jutimo organus veikiantys vaistai >  Vaistai akių ligoms gydyti
Pavadinimas: Trusopt lašai 20mg/ml 5ml
Veikliosios medžiagos: Dorzolamide - 1mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Santen
ATC kodas S01EC03
Vidutinė kaina: 5,13 Eur (17,71 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

TRUSOPT sudėtyje yra dorzolamido, kuris priklauso vaistų grupei, vadinamai karboanhidrazės inhibitoriais.

Šis vaistas paskirtas Jums norint mažinti padidėjusį akispūdį ir gydyti glaukomą. Šis vaistas gali būti vartojamas vienas arba kartu su kitais akispūdį mažinančiais vaistais (vadinamaisiais betablokatoriais).


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

TRUSOPT vartoti negalima:

jeigu yra alergija dorzolamido hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

jeigu Jūsų inkstų veikla yra labai sutrikusi arba yra hiperchloreminė acidozė.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti TRUSOPT.

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui apie visas buvusias ar esamas medicinines problemas, įskaitant akių ligas ir akių operacijas, bei apie alergiją bet kokiems vaistams.

Jeigu akys sudirgsta ar atsiranda naujų akių pažaidų, pvz., akių paraudimas ar akių vokų patinimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Įtarę, kad alerginę reakciją (pvz., odos išbėrimą, sunkią odos reakciją ar niežėjimą) sukėlė TRUSOPT, šio vaisto nebevartokite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Vaikams

TRUSOPT yra tirtas su kūdikiais ir jaunesniais kaip 6 metų amžiaus vaikais, kuriems yra padidėjęs akispūdis arba nustatyta glaukoma. Daugiau informacijos klauskite savo gydytojo.

Senyviems žmonėms

Klinikinių tyrimų metu TRUSOPT veikė panašiai tiek vyresnio, tiek ir jaunesnio amžiaus pacientus.

Pacientams, kurių kepenų veikla yra pažeista

Pasakykite savo gydytojui apie visas kepenų ligas, kuriomis sergate dabar ar esate sirgę praeityje.

Kiti vaistai ir TRUSOPT

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų (įskaitant ir akių lašus) arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui. Tai ypač svarbu, jeigu vartojate kitus karboanhidrazės inhibitorius, tokius kaip acetazolamidas arba sulfonamidai.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartodama bet kokį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Nėštumo metu šio vaisto vartoti negalima. Jeigu esate nėščia ar ketinate pastoti, pasakykite savo gydytojui.

Žindymo laikotarpis

Jeigu Jums reikalingas gydymas šiuo vaistu, tuomet žindyti nerekomenduojama. Jeigu maitinate krūtimi ar ketinate tai daryti, pasitarkite su savo gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. TRUSOPT gali sukelti šalutinius reiškinius, tokius kaip svaigulys ar miglotas matymas, galinčius paveikti Jūsų gebėjimą vairuoti ir (arba) valdyti mechanizmus. Kol neįsitikinsite, kad jaučiatės gerai ir matote aiškiai, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

TRUSOPT sudėtyje yra benzalkonio chlorido

TRUSOPT sudėtyje yra konservanto benzalkonio chlorido. Gali sudirginti akis. Turi nepatekti ant minkštųjų kontaktinių lęšių. Prieš vartojimą kontaktinius lęšius reikia išimti (vėl juos galima įdėti ne anksčiau kaip po 15 min.). Keičia minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tinkamą dozę ir gydymo trukmę nustatys Jūsų gydytojas.

Šį vaistą vartojant vieną, rekomenduojamoji dozė yra lašinti po vieną lašą į pažeistą akį(-s) ryte, dieną ir vakare.

Jeigu gydytojas paskyrė šį vaistą vartoti kartu su beta adrenoblokatoriaus akių lašais akispūdžiui mažinti, tada rekomenduojamoji dozė yra lašinti po vieną lašą TRUSOPT į pažeistą akį(-s) ryte ir vakare.

Jeigu kartu su TRUSOPT vartojate kitus akių lašus, tuomet lašinti galima ne dažniau kaip kas 10 minučių.

Stenkitės talpyklės galiuku nepriliesti akies ar ją supančių audinių. Akių lašai gali užsiteršti infekcines akių ligas sukeliančiomis bakterijomis, o tai gali sąlygoti sunkią akių pažaidą ir netgi apakimą. Norėdami išvengti galimos mikrobinės taršos, prieš lašindami šį vaistą nusiplaukite rankas ir talpyklės galiuku neprilieskite jokio paviršiaus. Jeigu manote, kad Jūsų vaistas galėjo užsiteršti arba jeigu Jums kilo akies infekcija, dėl tolesnio talpyklės vartojimo nedelsdami pasitarkite su savo gydytoju.

Vartojimo instrukcijos

Prieš vartodami vaistą pirmąjį kartą įsitikinkite, kad saugos juostelė, esanti talpyklės priekyje, yra nepažeista. Tarp neatidarytos talpyklės ir jos dangtelio gali būti plyšys.

Atidarymo krypties rodyklės ►

Apsauginė juostelė ►

Visų pirma nusiplaukite rankas, o tada, kad dangtelis atsidarytų, nuplėškite apsauginę juostelę.

Plyšys ►

Vieta paspausti pirštu ►

Norėdami atidaryti talpyklę, sukite dangtelį jo viršuje pavaizduotų rodyklių kryptimi. Nenutraukite dangtelio tiesiog nuo talpyklės. Nutrauktas dangtelis neleis dozių dalytuvui tinkamai veikti.

Vieta paspausti pirštu ►

Atloškite galvą ir šiek tiek patraukite žemyn apatinį voką, kad tarp voko ir akies susidarytų kišenėlė.

Apverskite buteliuką ir nykščiu ar smiliumi nestipriai spauskite „vietą paspausti pirštu“ (kaip parodyta), kol įlašinsite vieną lašą į akį, kaip nurodė gydytojas.

 Vieta paspausti pirštu

LAŠINTUVO GALIUKU NELIESKITE AKIES AR AKIES VOKO.

Jeigu pirmą kartą atidarius yra sunku išspausti lašą, užsukite dangtelį ant talpyklės ir tvirtai užveržkite (bet ne per stipriai), o tada vėl nuimkite dangtelį sukdami į priešingą pusę, kaip parodyta ant dangtelio viršaus pavaizduotomis rodyklėmis.

Jeigu gydytojas nurodė, 4 ir 5 punktuose nurodytus veiksmus kartokite kitai akiai.

Užsukite dangtelį, kol jis prisiglaus prie buteliuko. Norint talpyklę tinkamai uždaryti, rodyklė kairėje dangtelio pusėje turi susilyginti su rodykle kairėje talpyklės pusėje. Nepersukite daugiau, nes galite sugadinti buteliuką ir dangtelį.

Dozių dalytuvo galiukas yra sukonstruotas vienam lašui išlašinti, todėl nedidinkite jo angos.

Suvartojus visas dozes, truputį TRUSOPT liks talpyklėje. Nesirūpinkite, nes buvo pridėta papildomai TRUSOPT, o Jūs suvartojote visas TRUSOPT dozes, kurias išrašė Jums gydytojas. Nebandykite vaisto pertekliaus pašalinti iš talpyklės.

Ką daryti pavartojus per didelę TRUSOPT dozę?

Jeigu įsilašinote per daug lašų arba nurijote talpyklės turinio, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti TRUSOPT

Svarbu šį vaistą vartoti taip, kaip nurodė gydytojas. Praleistąją dozę įsilašinkite kuo greičiau prisiminę. Vis dėlto jeigu jau beveik atėjo laikas vartoti kitą dozę, praleistosios nebelašinkite ir toliau gydykitės kaip buvote įpratę.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti TRUSOPT

Jeigu nebenorite daugiau vartoti šio vaisto, pirma pasitarkite su savo gydytoju. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jeigu pasireiškia alerginė reakcija, įskaitant dilgėlinę, veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimą, kuris gali pasunkinti kvėpavimą ar rijimą, nustokite vartoję šį vaistą ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.

Toliau išvardytas TRUSOPT šalutinis poveikis yra pastebėtas arba klinikinių tyrimų metu, arba vaistui esant rinkoje.

Labai dažni šalutiniai poveikiai (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 pacientų)

Akių deginimas ar dūrimas.

Dažni šalutiniai poveikiai (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 pacientų)

Ragenos ligos, pasireiškiančios akių skausmu ir neryškiu matymu (paviršinis taškinis keratitas), išskyros iš akių su niežuliu (konjunktyvitas), akies voko dirginimas ar uždegimas, neryškus matymas, galvos skausmas, pykinimas, kartus skonis ir nuovargis.

Nedažni šalutiniai poveikiai (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 pacientų)

Akies rainelės uždegimas.

Reti šalutiniai poveikiai (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10000 pacientų)

Rankų ar kojų dilgsėjimas ar tirpimas, laikina trumparegystė, kuri gali praeiti nutraukus gydymą, skysčio kaupimasis po tinklaine (gyslainės atšoka po filtruojamosios operacijos), akių skausmas, akių vokų traiškanojimas, mažas akispūdis, ragenos patinimas (su regėjimo sutrikimo simptomais), akies dirginimas, įskaitant paraudimą, inkstų akmenys, galvos svaigimas, kraujavimas iš nosies, gerklės dirginimas, burnos džiūvimas, lokalus odos išbėrimas (kontaktinis dermatitas), sunkios odos reakcijos, alerginės reakcijos, tokios kaip išbėrimas, dilgėlinė, niežulys, retais atvejais galimas lūpų, akių ar burnos patinimas, dusulys ir rečiau švokštimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant talpyklės ir dėžutės šešiais skaitmenimis po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Pirmieji du skaitmenys rodo mėnesį, paskutinieji keturi – metus. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

Talpyklę laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Atidarius talpyklę, TRUSOPT akių lašų tinkamumo laikas - 28 paros.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

TRUSOPT sudėtis

Veiklioji medžiaga yra dorzolamidas.

Viename ml yra 22,26 mg dorzolamido hidrochlorido, atitinkančio 20 mg dorzolamido.

Pagalbinės medžiagos yra hidroksietilceliuliozė, manitolis, natrio citratas, natrio hidroksidas ir injekcinis vanduo. Sudėtyje yra konservanto benzalkonio chlorido.

TRUSOPT išvaizda ir kiekis pakuotėje

TRUSOPT yra skaidrus, bespalvis arba beveik bespalvis, šiek tiek klampus tirpalas. TRUSOPT tiekiamas permatomuose didelio tankio polietileno dozuojančiose talpyklėse, kuriose yra 5 ml tirpalo.

Registruotojas ir gamintojas

RegistruotojasUAB „Merck Sharp & Dohme“Kęstučio g. 59/27,LT-08124 VilniusLietuva GamintojasLaboratoires Merck Sharp & Dohme - ChibretRoute de Marsat - Riom63963 Clermont - Ferrand, Cedex 9Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

UAB “Merck Sharp & Dohme”

Kęstučio g. 59/27

LT-08124 Vilnius

Tel.: 8~5 278 02 47

Faks.: (8~5) 275 36 46

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-11-12

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Trusopt lašai 20mg/ml 5ml" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.306 Vilnius

L.Asanavičiūtės g. 27a, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 66 Klaipėda Taikos 5
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 5, Klaipėda
(8 46) 31 28 69
Darbo laikas: I - V 09:00 - 20:00 VI 09:00 - 18:00 VII 10:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.195, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Veiverių g. 150B, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 11min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.49 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Gedimino pr. 18, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 09:00 - 20:00 VII 10:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 11min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.54 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Pylimo g. 3/1, Vilnius
(8 5) 26 17 201
Darbo laikas: I - V 07:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 11min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 316 Anykščiai Kudirkos

V.Kudirkos g. 1, Anykščiai
(8 381) 48 522
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 292 Vilnius Antakalnio 59

Antakalnio g. 59, Vilnius
(8 5) 27 36 762
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.164, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Gabijos g. 30, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI 09:00 - 19:00 VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 11min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.125, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Respublikos g. 71, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 18:00 VII 09:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena