E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Velbienne 1mg/2mg dengt.tab. N28

Lytinių ir šlapimo organų sistemą veikiantys vaistai, lytiniai hormonai >  Lytiniai hormonai ir lytinę sistemą veikiantys vaistai
Pavadinimas: Velbienne 1mg/2mg dengt.tab. N28
Veikliosios medžiagos: Dienogest and estradiol
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Exeltis Baltics
ATC kodas G03FA15
Vidutinė kaina: 10,64 Eur (36,74 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

velbienne yra vaistas pakeičiamajai hormonų terapijai (PHT). Šio vaisto sudėtyje yra dviejų rūšių moteriškų hormonų: estrogeno ir progestageno. velbienne vartojamas moterims po menopauzės, praėjus ne mažiau kaip 12 mėnesių po paskutiniųjų natūralių mėnesinių.

velbienne vartojamas simptomams, kurie pasireiškia po menopauzės, palengvinti.

Menopauzėje mažėja estrogenų, kurie gaminami moters organizme, kiekis. Tai gali sukelti simptomus: veido, kaklo ir krūtinės paraudimą su karščio pojūčiu (kraujo samplūdį į veidą, kaklą ir krūtinę). velbienne sumažina šiuos simptomus po menopauzės. velbienne Jums bus paskirtas tik tuo atveju, jeigu simptomai trukdys Jūsų kasdieniniam gyvenimui.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Medicininė istorija ir reguliarus sveikatos būklės tikrinimas

PHT vartojimas kelia riziką, į kurią teks atsižvelgti prieš apsisprendžiant pradėti PHT ir PHT vartojimo metu.

Moterų, kurioms pasireiškė ankstyva menopauzė (dėl kiaušidžių funkcijos nepakankamumo ar chirurginės operacijos), gydymo patirtis yra ribota. Jeigu Jums pasireiškė ankstyva menopauzė, PHT keliama rizika gali būti skirtinga. Pasitarkite su savo gydytoju.

Prieš pradedant (arba atnaujinant) PHT, Jūsų gydytojas paklaus apie Jūsų asmeninę ir šeimos medicininę istoriją. Jūsų gydytojas gali nuspręsti atlikti fizinį ištyrimą. Prireikus, šio tyrimo metu gali būti ištirti Jūsų krūtys ir (arba) vidaus organai.

Pradėjusi vartoti velbienne, turėsite reguliariai tikrintis (bent vieną kartą per metus). Per šias apžiūras aptarkite su savo gydytoju tolimesnio gydymo velbienne naudą ir riziką.

Reguliariai tikrinkitės krūtis taip, kaip rekomendavo Jūsų gydytojas.

velbienne vartoti negalima

Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdama vartoti velbienne, jeigu yra arba abejojate, ar yra toliau išvardytų aplinkybių.

velbienne vartoti negalima

- jeigu sergate ar kada nors sirgote arba įtariate, kad sergate krūties vėžiu;

- jeigu sergate estrogenams jautriu vėžiu, pavyzdžiui, gimdos gleivinės (endometriumo) vėžiu arba įtariate, kad jis Jums yra;

- jeigu dėl nežinomų priežasčių kraujuojate iš makšties;

- jeigu yra negydyta pernelyg išvešėjusi gimdos gleivinė (endometriumo hiperplazija);

- jeigu yra ar kada nors buvo susiformavę kraujo krešulių venose (trombozė), pavyzdžiui, kojų (giliųjų venų trombozė) ar plaučių (plaučių embolija) venose;

- jeigu yra kraujo krešėjimo sutrikimas (pvz.: protrombino C, protrombino S ar antitrombino trūkumas);

- jeigu sergate ar neseniai sirgote liga, kurią sukėlė kraujo krešuliai arterijose, pavyzdžiui: ištiko širdies priepuolis, insultas ar angina;

- jeigu sergate ar kada nors sirgote kepenų liga ir Jūsų kepenų funkcijos rodmenys vis dar yra nenormalūs;

- jeigu turite retą kraujo sutrikimą, vadinamą porfirija, kuris yra perduodamas kraujo giminaičiams (yra paveldimas);

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) estrogenams, progestagenams arba bet kuriai pagalbinei velbienne medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Jeigu kuri nors pirmiau išvardytų būklių pirmą kartą pasireiškia vartojant velbienne, iš karto nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsdama kreipkitės į savo gydytoją.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasakykite savo gydytojui prieš pradėdama gydymą, jeigu kada nors yra buvę toliau išvardytų problemų, nes jos gali atsinaujinti arba pasunkėti gydymo velbienne metu. Jeigu taip yra, turėsite dažniau tikrintis pas savo gydytoją.

Gimdos fibroma.

Gimdos gleivinės išvešėjimas už gimdos ribų (endometriozė) arba pernelyg didelio gimdos gleivinės išvešėjimo (endometriumo hiperplazija) istorija.

Kraujo krešulių susiformavimo rizikos padidėjimas [žr. 2 skyriuje skyrelį „Kraujo krešulių susiformavimas venose (trombozė)”].

Padidėjusi rizika, kad atsiras nuo estrogenų priklausomas vėžys (pvz., Jūsų mamai, seseriai ar močiutei buvo krūties vėžys).

Kraujospūdžio padidėjimas.

Kepenų sutrikimas, pavyzdžiui: gerybinis kepenų navikas.

Diabetas.

Tulžies pūslės akmenys.

Migrena arba sunkus galvos skausmas.

Imuninės sistemos liga, kuri pažeidžia daugelį organų organizme (sisteminė raudonoji vilkligė, SRV).

Epilepsija.

Astma.

Liga, kuri pažeidžia ausies būgnelį ir klausą (otosklerozė).

Labai didelė riebiųjų medžiagų (trigliceridų) koncentracija Jūsų kraujyje.

Skysčių susilaikymas dėl širdies ar inkstų funkcijos sutrikimų.

Nutraukite velbienne vartojimą ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją

Jeigu PHT metu pastebėjote kurią nors iš toliau išvardytų aplinkybių:

atsirado kuri nors būklė, nurodyta skyrelyje „velbienne vartoti negalima“;

pagelto Jūsų oda ar akių baltymas (gelta). Tai gali būti kepenų ligos požymiai;

labai didelis Jūsų kraujospūdžio padidėjimas (simptomai gali būti galvos skausmas, nuovargis, galvos svaigimas);

į migreną panašus galvos skausmas, kuris pasireiškia pirmą kartą;

jeigu pastojote;

jeigu pastebėjote kraujo krešulių susiformavimo požymių, pavyzdžiui:

- skausmingas kojų patinimas ir paraudimas;

- staiga pasireiškęs krūtinės skausmas;

- kvėpavimo pasunkėjimas.

Daugiau informacijos žr. „Kraujo krešulių susiformavimas venose (trombozė)“.

Pastaba. velbienne nėra kontraceptinė priemonė. Jeigu praėjo mažiau kaip 12 mėnesių po Jūsų paskutiniųjų menstruacijų arba esate jaunesnė kaip 50 metų, Jūs vis dar turite naudoti papildomą kontracepciją, kad apsisaugotumėte nuo pastojimo. Patarimo kreipkitės į gydytoją.

PHT ir vėžys

Pernelyg didelis gimdos gleivinės išvešėjimas (endometriumo hiperplazija) ir gimdos gleivinės vėžys (endometriumo vėžys)

Vienų estrogenų PHT didina pernelyg didelio gimdos gleivinės išvešėjimo (endometriumo hiperplazijos) ir gimdos gleivinės vėžio (endometriumo vėžio) riziką.

velbienne sudėtyje esantis progestagenas apsaugos Jus nuo šios papildomos rizikos.

Nereguliarus kraujavimas

Jums gali pasireikšti nereguliarus kraujavimas arba atsirasti kraujingų (tepių) išskyrų per pirmuosius 36 velbienne vartojimo mėnesius. Vis dėlto, jeigu nereguliarus kraujavimas:

tęsiasi ilgiau kaip 6 pirmuosius mėnesius,

atsiranda vartojant velbienne ilgiau kaip 6 mėnesius,

tęsiasi nutraukus velbienne vartojimą,

kiek galite greičiau kreipkitės į savo gydytoją.

Krūties vėžys

Duomenys rodo, kad kombinuotoji estrogenų ir progestagenų, o galbūt ir vienų estrogenų PHT didina krūties vėžio riziką. Ši papildoma rizika priklauso nuo PHT trukmės. Papildoma rizika išryškėja per keletą metų. Vis dėlto nutraukus gydymą, ji per keletą (daugiausiai per 5) metų sunormalėja.

Palyginkite

Moterų nuo 50 iki 79 metų, kurios nevartoja PHT, grupėje bus diagnozuota nuo 9 iki 17 krūties vėžio atvejų 1 000-čiui moterų per 5 metų laikotarpį. Moterų nuo 50 iki 79 metų, kurios vartoja estrogenų ir progestagenų PHT, grupėje bus diagnozuota nuo 13 iki 23 atvejų 1 000-čiui vartotojų per 5 metų laikotarpį (t. y. nuo 4 iki 6 papildomų atvejų).

Reguliariai tikrinkitės krūtis. Jeigu PHT metu pastebėjote kurį nors iš toliau išvardytų pakitimų, nedelsdama kreipkitės į savo gydytoją.

Odos įdubimas.

Spenelio pokyčiai.

Bet kokie matomi ar apčiuopiami gumbai.

Be to, rekomenduojame Jums prisijungti prie mamografijos tyrimo programų, kai tai Jums bus pasiūlyta. Atliekant mamografinę patikrą, svarbu kad pasakytumėte slaugytojui ar sveikatos priežiūros specialistui, kuris darys rentgenologinį tyrimą, kad vartojate PHT, nes vaistas didina krūtų audinio tankį, o tai gali turėti įtakos mamografijos duomenimis. Jeigu krūties audinio tankis yra padidėjęs, mamografija gali neparodyti visų darinių.

Kiaušidžių vėžys

Kiaušidžių vėžys pasireiškia retai – daug rečiau nei krūtų vėžys. Vienų estrogenų arba estrogenų ir progestagenų PHT vartojimas buvo susijęs su nežymiu kiaušidžių rizikos padidėjimu.

Kiaušidžių vėžio rizika kinta su amžiumi. Pavyzdžiui: PHT nevartojančioms nuo 50 iki 54 metų moterims yra diagnozuojami maždaug 2 kiaušidžių vėžio atvejai 2 000 moterų per 5 metus. PHT 5 metus vartojančioms moterims bus diagnozuojami maždaug 3 kiaušidžių vėžio atvejai 2 000 vartotojų (t. y. maždaug 1 papildomas atvejis).

PHT poveikis širdžiai ir kraujotakai

Kraujo krešulių susiformavimas venose (trombozė)

Kraujo krešulių susiformavimo venose rizika yra maždaug nuo 1,3 iki 3 kartų didesnė moterims, vartojančioms PHT, nei jų nevartojančioms, ypač per pirmuosius vartojimo metus.

Kraujo krešulių susiformavimas gali būti sunki būklė, o krešuliui patekus į plaučius, gali pasireikšti krūtinės skausmas, dusulys, apalpimas ar net mirtis.

Senstant, kraujo krešulių susiformavimo Jūsų venose tikimybė didėja, jeigu yra kuri nors iš toliau išvardytų aplinkybių. Pasakykite savo gydytojui, jeigu Jums tinka kuri nors iš toliau nurodytų aplinkybių.

Negalite ilgą laikotarpį vaikščioti dėl atliktos didelės chirurginės operacijos, patirtos traumos ar ligos (taip pat žr. 3 skyriuje skyrelį „Jeigu Jums reikia atlikti chirurginę operaciją“).

Jeigu turite daug antsvorio (KMI yra > 30 kg/m²).

Jeigu turite kokių nors kraujo krešulių formavimosi sutrikimų, kuriuos reikia ilgą laikotarpį gydyti vaistais, neleidžiančiais formuotis kraujo krešuliams.

Jeigu kuriam nors artimam Jūsų kraujo giminaičiui kada nors buvo susiformavę kraujo krešulių kojose, plaučiuose ar kituose organuose.

Jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV).

Jeigu sergate vėžiu.

Kraujo krešulių susiformavimo požymius žr. „Nutraukite velbienne vartojimą ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją”.

Palyginkite

Peržiūrėjus 50-mečių moterų, kurios nevartoja PHT, duomenis, tikėtina, kad vidutiniškai nuo 4 iki 7 iš 1 000-čio šių moterų per 5 metų laikotarpį susiformuos kraujo krešulių venose.

Peržiūrėjus 50-mečių moterų, kurios vartoja estrogenų ir progestagenų PHT 5 metus, bus nuo 9 iki 12 atvejų 1 000-čiui vartotojų (t. y. 5 papildomi atvejai).

Širdies liga (širdies priepuolis)

Nėra duomenų, kad PHT apsaugotų nuo širdies priepuolio.

Moterims, kurioms yra daugiau kaip 60 metų, vartojančioms estrogenų ir progestagenų PHT, yra šiek tiek didesnė širdies ligos pasireiškimo tikimybė nei toms, kurios nevartoja PHT.

Insultas

Rizika, kad ištiks insultas, yra maždaug 1,5 karto didesnė PHT vartotojoms, nei moterims, kurios nevartoja PHT. Papildomų insulto atvejų skaičius vartojant PHT didėja, didėjant amžiui.

Palyginkite

Peržiūrėjus 50-mečių moterų, kurios nevartoja PHT, duomenis, tikėtina, kad vidutiniškai 8 iš 1 000-čio šių moterų per 5 metų laikotarpį ištiks insultas. Peržiūrėjus 50-mečių moterų, kurios vartoja PHT 5 metus, bus nuo 11 atvejų 1 000-čiui vartotojų per 5 metų laikotarpį (t. y. 3 papildomi atvejai).

Kitos būklės

PHT neapsaugo nuo atminties praradimo. Yra duomenų, kurie rodo, jog rizka prarasti atmintį yra didesnė moterims, kurios pradeda vartoti PHT po 65 metų. Patarimo kreipkitės į gydytoją.

Kiti vaistai ir velbienne

Kai kurie vaistai gali sąveikauti su velbienne. Tai gali lemti nereguliarų kraujavimą. Tokia sąveika būdinga toliau išvardytiems vaistams.

Vaistai epilepsijai gydyti (pvz.: fenobarbitalis, fenitoinas, karbamazepinas).

Vaistai tuberkuliozei gydyti (pvz.: rifampicinas ir rifabutinas).

Vaistai ŽIV infekcijai gydyti (pvz.: nevirapinas, efavirenzas, ritonaviras ir nelfinaviras).

Vaistažolių preparatai, kurių sudėtyje yra jonažolių (Hypericum perforatum).

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kokių nors kitų vaistų, įskaitant be recepto įsigytus vaistus ir vaistažolių preparatus, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Laboratoriniai tyrimai

Jeigu reikia ištirti Jūsų kraują, pasakykite savo gydytojui arba laboratorijos personalui, kad vartojate velbienne, nes šis vaistas gali paveikti kai kurių tyrimų duomenis.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

velbienne yra skirtas vartoti tik moterims po menopauzės. Jeigu pastojote, nutraukite velbienne vartojimą ir kreipkitės į savo gydytoją.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nėra jokių duomenų, kurie rodytų, kad velbienne veikia gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias velbienne sudėtyje esančias pagalbines medžiagas

velbienne sudėtyje yra laktozės (cukraus rūšis). Jeigu netoleruojate kokios nors rūšies cukraus, pasitikrinkite pas gydytoją prieš pradėdama vartoti velbienne.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Jūsų gydytojas stengsis paskirti kiek galima trumpesniam laikotarpiui mažiausią simptomus malšinančią dozę. Pasitarkite su gydytoju, jeigu galvojate, kad ši dozė veikia per stipriai arba nepakankamai stipriai.

Visada vartokite velbienne tiksliai kaip nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką. Jūsų gydytojas nuspręs, kiek laiko turėsite vartoti velbienne.

Gerkite po vieną tabletę kiekvieną dieną, geriausia tuo pačiu laiku. Nurykite visą tabletę užsigerdama vandeniu. velbienne galite išgerti valgydama arba be maisto. Tabletes iš kitos kalendorinės pakuotės pradėkite vartoti kitą dieną po to, kai baigiate vartoti ankstesnės pakuotės tabletes. Nedarykite pertraukos tarp pakuočių.

Jeigu vartojote kitokį PHT preparatą, palaukite, kol baigsis dabartinė pakuotė ir išgersite visas šio mėnesio tabletes. Pirmąją velbienne tabletę išgerkite kitą dieną. Nedarykite pertraukos tarp anksčiau gertų tablečių ir velbienne tablečių vartojimo.

Jeigu vartojote PHT su vienos savaitės pertrauka, kai tablečių gerti nereikia, pradėkite gerti velbienne po pertraukos, per kurią tablečių gerti nereikėjo.

Jeigu Jūs pirmą kartą pradėsite PHT, galite pradėti gerti velbienne tabletes bet kuriuo laiku.

Ką daryti pavartojus per didelę velbienne dozę?

Jeigu per klaidą išgėrėte per daug velbienne tablečių, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas arba į menstruacijas panašus kraujavimas. Specifinio gydymo skirti nereikia, bet turite pasikonsultuoti su savo gydytoju arba vaistininku, jeigu nerimaujate.

Pamiršus pavartoti velbienne

Jeigu pamiršote įprastu laiku išgerti tabletę ir vėluojate tai padaryti mažiau kaip 24 valandas, išgerkite tabletę, kai tik galėsite. Kitą tabletę reikia išgerti įprastu laiku.

Jeigu vėluojate išgerti tabletę daugiau kaip 24 valandas, pamirštąją tabletę palikite pakuotėje. Tęskite likusių tablečių vartojimą įprastu laiku kiekvieną dieną. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu pamiršote išgerti tabletes keletą dienų, Jums gali pasireikšti kraujavimas.

Nustojus vartoti velbienne

Jūs vėl galite pajusti menopauzės simptomus, kurie yra: paraudimas su karščio pojūčiu, miego sutrikimas, nervingumas, svaigulys ar makšties sausmė. Be to, nutraukus velbienne vartojimą, gali pradėti mažėti kaulų masė. Jeigu norite baigti velbienne tablečių vartojimą, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

Jeigu Jums reikia atlikti chirurginę operaciją

Jeigu Jūs ruošiatės chirurginei operacijai, pasakykite operuojančiam chirurgui, kad vartojate velbienne. Jums gali tekti nutraukti velbienne vartojimą likus maždaug nuo 4 iki 6 savaičių iki operacijos, kad sumažėtų kraujo krešulių susiformavimo rizika [žr. 2 skyriuje skyrelį „Kraujo krešulių susiformavimas venose“]. Kada vėl bus galima pradėti vartoti velbienne, klauskite savo gydytojo.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

velbienne, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Per pirmuosius keletą gydymo velbienne mėnesių pasireiškia netikėtas į menstruacijas panašus kraujavimas. Dažniausiai jis yra laikinas ir paprastai išnyksta, tęsiant gydymą. Jeigu taip neatsitinka, kreipkitės į savo gydytoją.

Apie toliau išvardytas ligas dažniau pranešė moterys, vartojančios PHT, palyginti su moterimis, kurios PHT nevartoja.

Krūties vėžys.

Nenormalus gimdos gleivinės išvešėjimas arba gimdos gleivinės vėžys (endometriumo hiperplazija arba vėžys).

Kiaušidžių vėžys.

Kraujo krešulių susiformavimas kojų ar plaučių venose (venų tromboembolija).

Širdies liga.

Insultas.

Galimas atminties netekimas, jeigu PHT pradedama po 65 metų.

Daugiau informacijos apie šį šalutinį poveikį žr. 2 skyriuje.

Toliau pateiktas šalutinio poveikio, susijusio su velbienne vartojimu, sąrašas.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių)

Galvos skausmas.

Pykinimas.

Krūtų skausmas, kraujavimas iš makšties, paraudimas su karščio pojūčiu.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių)

Kūno masės didėjimas.

Nemiga, nervingumas, apetito nebuvimas ir dėl to mažėjanti kūno masė, agresyvumas, depresija, mieguistumas (somnolencija), lytinio potraukio sumažėjimas, nesugebėjimas pasiekti orgazmo.

Svaigulys, migrena, pernelyg didelis aktyvumas, dilgčiojimas ir dygsėjimas.

Kraujospūdžio padidėjimas, krešulio kojų venose susiformavimas (kojos skausmas) [taip pat žr. 2 skyriuje skyrelį „Kraujo krešulių susiformavimas venose (trombozė)“], kraujavimai iš nosies.

Dujų kaupimasis virškinimo trakte, pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, burnos džiūvimas, vėmimas.

Tulžies sistemos skausmas.

Prakaitavimo sustiprėjimas, spuogai, odos niežėjimas, odos sausmė su raudonais žvynuotais plotais, vadinama žvyneline.

Raumenų skausmas, kojų mėšlungis.

Gimdos gleivinės sutrikimai, skausmingos menstruacijos, lytinių organų niežėjimas, makšties pienligė.

Nuovargis, generalizuotas skysčių susilaikymas, veido patinimas.

Edema.

Apie toliau išvardytą šalutinį poveikį buvo pranešta vartojant kitokius PHT preparatus.

Tulžies pūslės liga.

Įvairūs odos sutrikimai:

- odos, ypač veido ar kaklo spalvos pokyčiai, kurie vadinami nėščiųjų dėmėmis (rudmė);

- skausmingi rausvi odos mazgeliai (mazginė eritema);

- bėrimas, kuris pasireiškia į taikinį panašiu paraudimu ar išopėjimu (daugiaformė eritema).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant etiketės, kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, velbienne vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad velbienne būtų apsaugotas nuo šviesos.

velbienne laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

velbienne sudėtis

Veikliosios medžiagos yra dienogestas ir estradiolio valeratas. Kiekvienoje tabletėje yra 2,0 mg dienogesto ir 1,0 mg estradiolio valerato (atitinka 0,764 mg estradiolio).

Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, pregelefikuotas kukurūzų krakmolas, povidonas K30, magnio stearatas, polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E171), makrogolis / PEG 3350, talkas, raudonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172).

velbienne išvaizda ir kiekis pakuotėje

velbienne yra šviesiai rausvos, plėvele dengtos tabletės.

Tiekiamos velbienne pakuotės, kuriose yra 28, 3 x 28 arba 6 x 28 plėvele dengtos tabletės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

UAB Exeltis Baltics

Islandijos pl. 209A

Kaunas, LT-49163

Lietuva

Gamintojas

Laboratorios León Farma S.A.

C/La Vallina s/n, Pol. Ind. Navatejera

Navatejera-24008 León

Ispanija

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Nyderlandai Estradiol Valeraat 1 mg / Dienogest 2 mg Laboratorios León Farma
Vokietija, Austrija, Vengrija, Čekija, Slovakija, Rumunija Velbienne
Estija velbienne
Latvija velbienne 2 mg/1 mg apvalkotās tabletes
Lietuva velbienne 2 mg/1 mg plėvele dengtos tabletės
Lenkija Velbienne mini
Prancūzija, Belgija, Liuksemburgas CLIFEMME 2 mg/1mg
Ispanija CLIFEMME 2mg/1mg, comprimidos recubiertos con película
Portugalija Dienogest / Valerato de estradiol EFFIK

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-12-21.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Velbienne 1mg/2mg dengt.tab. N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.339 Kaunas Baršausko

K.Baršausko g. 66, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 419 Vilkaviškis Vytauto

Vytauto g. 101, Vilkaviškis
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Vaistų pasaulis, UAB, vaistinė
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 80A, Visaginas
(8 386) 74 412
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Kretingos vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Žemaičių g. 4, Kretinga
(8 445) 78 587
Darbo laikas: I - V 07:30 - 19:30 VI 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 330 Druskininkai P.Cvirkos g.

Žalgirio g./P.Cvirkos g. 40, Druskininkai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.77, Gargždai
Visuomenės vaistinė
P.Cvirkos g. 8/Jūratės g. 5, Gargždai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.172 Kaunas

Baltijos g. 59, Kaunas
(8 37) 55 29 28
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.173 Kretinga

Savanorių g. 44/Topolių aklg. 2, Kretinga
(8 445) 51 106
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.245 Utena

J.Basanavičiaus g. 93c, Utena
(8 389) 55 788
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.86 Gargždai

Klaipėdos g. 41, Gargždai
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena