E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Verapamil Rth N 80mg dengtos tabletės N50

Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai >  Kalcio kanalų blokatoriai
Pavadinimas: Verapamil Rth N 80mg dengtos tabletės N50
Veikliosios medžiagos: Verapamil - 80mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Ratiopharm
ATC kodas C08DA01
Vidutinė kaina: 6,69 Eur (23,1 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Veiklioji Verapamil-ratiopharm medžiaga verapamilis yra kalcio kanalų blokatorius, veikiantis širdį ir kraujagysles.

Vaistas vartojamas

Krūtinės anginos gydymui.

Arterinės hipertenzijos gydymui.

Supraventrikulinės tachikardijos gydymui ir profilaktikai bei skilvelių susitraukimų dažnio mažinimui, prieširdžių virpėjimo arba plazdėjimo, išskyrus susijusius su VPV sindromu, atveju.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Verapamil-ratiopharm vartoti negalima:

- jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu yra hipotenzija (mažas kraujospūdis);

- jeigu yra bradikardija (retas širdies ritmas);

- jeigu ištiko kardiogeninis šokas;

- jeigu yra II arba III laipsnio atrioventrikulinė blokada;

- jeigu yra sinoatrialinė blokada;

- jeigu yra Sinusinio mazgo silpnumo sindromas;

- jeigu yra ūminis miokardo infarktas su komplikacijomis (bradikardija, hipotenzija, kairiojo širdies skilvelio nepakankamumas);

- jeigu sirgote širdies nepakankamumu arba yra reikšmingas kairiojo širdies skilvelio funkcijos sutrikimas;

- jeigu yra prieširdžių virpėjimas ar plazdėjimas, susijęs su VPV sindromu (šiuo atveju yra didesnė skilvelių tachikardijos pasireiškimo rizika);

- jeigu sergate porfirija;

- jei vartojate vaistą, kurio sudėtyje yra ivabradino, skirto tam tikrų širdies ligų gydymui.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Ypač atidi gydytojo priežiūra būtina, jei yra:

I laipsnio AV blokada;

sumažėjęs kraujospūdis (sistolinis kraujospūdis mažesnis kaip 90 mm Hg);

bradikardija (pulsas retesnis kaip 50 kartų per minutę);

sunkus kepenų veiklos nepakankamumas (žr. sk. 4.2);

ligų, kurių metu pažeistas nervinio impulso perdavimas iš nervo į raumenį (miastenija, Lambert-Eaton sindromas, progresuojanti Diušeno raumenų distrofija).

Kiti vaistai ir Verapamil-ratiopharm

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Galima verapamilio sąveika su kitais vaistais. Antiaritminiai vaistai, β adrenoblokatoriai, inhaliuojamieji bendrojo poveikio anestetikai ir verapamilis gali stiprinti vienas kito poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai (gali dar labiau suretėti širdies pulsas, atsirasti širdies nepakankamumas, stipriau sumažėti kraujospūdis).

Kraujospūdį mažinantį poveikį gali sustiprinti vaistai, kurie išplečia kraujagysles, taip pat šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai.

Vartojant kartu su digoksinu, pastarojo koncentracija kraujo plazmoje padidėja, kadangi jo mažiau išsiskiria su šlapimu, todėl reikia stebėti dėl digoksino perdozavimo simptomų ir, jei būtina, sumažinti širdį veikiančio glikozido dozę.

Vartojant kartu su chinidinu, gali labiau sumažėti kraujospūdis. Pacientams, kuriems yra obstrukcinė kardiomiopatija su sutrikusiu kraujo ištekėjimu iš širdies, gali prasidėti plaučių edema. Taip pat padidėja chinidino koncentracija kraujo plazmoje.

Vartojant su karbamazepinu, sustiprėja pastarojo poveikis bei jo šalutinis toksinis poveikis nervų sistemai.

Verapamilio koncentracija kraujo plazmoje gali padidėti vartojant kartu su cimetidinu.

Verapamilis silpnina ličio poveikį, todėl stiprėja ličio toksinis poveikis nervų sistemai.

Rifampicinas, fenitoinas, fenobarbitalis sumažina verapamilio koncentraciją kraujo plazmoje ir susilpnina jo veikimą.

Geriant su verapamiliu eritromicino, padidėja verapamilio ir eritromicino koncentracija kraujo plazmoje dėl galimo abipusio metabolizmo slopinimo.

Proteazių inhibitoriai (amprenaviras, indinaviras, nelfinaviras, ritonaviras arba sakvinaviras) didina verapamilio koncentraciją kraujo plazmoje.

Vartojant kartu su verapamiliu cholesterino kiekį kraujo plazmoje mažinančio preparato simvastatino, padidėja jo koncentracija kraujo plazmoje.

Vartojant verapamilio su teofilinu, prazosinu, ciklosporinu, midazolamu padidėja šių vaistų koncentracija kraujo plazmoje.

Verapamilis gali sustiprinti vaistų, kurie vartojami raumenų atpalaidavimui (pvz., narkozės metu), poveikį.

Vartojant kartu su acetilsalicilo rūgštimi (aspirinu), padidėja polinkis kraujuoti.

Verapamilį vartojant kartu su ivabradinu, verapamilis sustiprina ivabradino širdies ritmą lėtinantį poveikį.

Verapamil-ratiopharm vartojimas su maistu ir gėrimais

Vartojant verapamilio, reikia vengti gerti greipfrutų sulčių arba valgyti maisto produktų, kurių sudėtyje yra šių vaisių. Greipfrutai gali padidinti verapamilio koncentraciją kraujo plazmoje.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Pirmuosius šešis nėštumo mėnesius verapamilio vartoti negalima, nes vaisto poveikis nėščioms moterims nežinomas. Paskutiniuosius 3 nėštumo mėnesius vaisto galima vartoti tik gydytojui tiksliai nustačius naudos ir rizikos santykį.

Žindymo laikotarpiu verapamilio vartoti negalima, nes veikliosios medžiagos patenka į motinos pieną (veikliosios medžiagos koncentracija motinos piene yra maždaug 23 % vaisto koncentracijos motinos kraujo plazmoje). Yra duomenų, kad verapamilis kartais gali padidinti prolaktino sekreciją ir sukelti galaktorėją.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gydant verapamiliu, pacientui būtina reguliari gydytojo priežiūra. Priklausomai nuo organizmo jautrumo paciento reakcija gali pakisti tiek, kad gali sutrikti gebėjimas vairuoti, valdyti mechanizmus arba dirbti be tinkamų saugos priemonių. Toks poveikis būna aiškesnis gydymo pradžioje, padidinus dozę, pakeitus preparatą kitu arba kartu išgėrus alkoholio.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Tablečių nereikia kramtyti ar čiulpti. Tabletę reikia nuryti visą valgant arba tuoj pat po valgio, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu (pvz., stikline vandens, negalima užsigerti greipfrutų sultimis). Prasidėjus krūtinės anginos priepuoliui arba ištikus miokardo infarktui, verapamilio hidrochlorido galima pradėti gydyti tik po 7 dienų.

Vartojimo trukmės apribojimų nėra.

Po ilgalaikio gydymo vaisto vartojimą būtina nutraukti ne staiga, bet palaipsniui mažinant dozę.

Verapamilio hidrochlorido dozė nustatoma atsižvelgiant į ligos sunkumą.

Ką daryti pavartojus per didelę Verapamil-ratiopharm dozę?

Perdozavimo simptomai priklauso nuo verapamilio dozės, laiko, kuriam prabėgus buvo imtasi detoksikacijos priemonių, širdies raumens gebėjimo susitraukti (jis priklauso ir nuo paciento amžiaus).

Sunkiai apsinuodijus verapamiliu, pasireiškia sąmonės pritemimas, net koma, sumažėja kraujospūdis, gali būti bradikardija, tachikardija, hiperglikemija, hipokalemija, metabolinė acidozė, hipoksija, kardiogeninis šokas su plaučių edema.

Atsiradus apsinuodijimo simptomams, prašom nedelsiant kreiptis į artimiausią medicinos įstaigą.

Pamiršus pavartoti Verapamil-ratiopharm

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti Verapamil-ratiopharm

Po ilgesnio gydymo vaisto vartojimą būtina nutraukti ne staiga, o palaipsniui mažinant dozę.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Širdies sutrikimai: vartojant verapamilio, gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis, susijęs su impulsų plitimo širdies laidžiąja sistema (AV blokada) ir širdies susitraukimų (sinusinė bradikardija, sinusinio mazgo veiklos sustojimas su asistolija) dažnio pokyčiais. Kartais gali prasidėti arba pasunkėti širdies nepakankamumas, pasireikšti didelė hipotenzija ir (arba) atsirasti ortostatinės reguliacijos sutrikimų. Retais atvejais pasireiškė palpitacija ir tachikardija.

Nervų sistemos sutrikimai: kartais gali atsirasti galvos skausmas, svaigulys, nuovargis, parestezija (pavyzdžiui, dilgčiojimas), neuropatija, tremoras, staigus kraujo priplūdimas į odą (odos paraudimas ir šilumos pojūtis), retai – spengimas ausyse.

Pavieniais atvejais pasitaikė ekstrapiramidinės sistemos pažeidimo simptomų (Parkinsono sindromas, choreoatetozė, distonijos sindromas), kurie, nutraukus vaisto vartojimą, išnyksta.

Pasitaikė pavienių pranešimų apie miastenijos, Lambert-Eaton sindromo ir išreikšto Diušeno miopatijos pasunkėjimą.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai: labai retai atsiranda taškinių ir dėmių pavidalo odos ar gleivinės kraujosruvų (purpura).

Pavieniais atvejais gali atsirasti fotodermatitas.

Virškinimo trakto sutrikimai: dažnai dėl lėtesnio maisto slinkimo žarnynu atsiranda pykinimas, nevirškinimas ar vidurių užkietėjimas, retais atvejais  net žarnų nepraeinamumas.

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai: retais atvejais buvo nustatytas laikinas kepenų fermentų kiekio kraujyje padidėjimas. Manoma, kad ši reakcija yra alerginio hepatito išraiška.

Kraujagyslių sutrikimai: dėl vietinio arteriolių išsiplėtimo gali atsirasti periferinių edemų.

Užregistruota pavienių angioneurozinės edemos bei Stivenso-Džonsono sindromo atvejų.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai: retai pasireiškė impotencija. Gydant ilgai, senyviems pacientams labai retai atsiranda ginekomastija, kuri praeina nutraukus vaisto vartojimą.

Endokrininiai sutrikimai: užregistruota ir prolaktino koncentracijos kraujyje padidėjimo atvejų. Pavieniais atvejais pasireiškė galaktorėja.

Reikšmingų gliukozės toleravimo sutrikimų būna retai.

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai: labai retai gali atsirasti raumenų silpnumas arba raumenų, sąnarių skausmas.

Bendrieji sutikimai ir vartojimo vietos pažeidimai: retai pasireiškia alerginė reakcija: paraudimas, niežulys, dilgėlinė, atsiranda makulopapulių ir eritromelalgija, prasideda bronchų spazmas.

Retai pasitaikė dantenų hiperplazija (gingivitas, kraujavimas iš dantenų), kuri praeina nutraukus vaisto vartojimą.

Nurodymas

Pacientui, kuriam įdėtas širdies stimuliatorius, vartojant verapamilio hidrochlorido, gali padidėti stimulas ir jautrumo slenkstis.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Verapamil-ratiopharm sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra verapamilio hidrochloridas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje jo yra 40 mg arba 80 mg.

- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas krakmolas, kroskarmeliozės natrio druska, talkas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, hipromeliozė, glicerolis.

Verapamil-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje

Verapamil-ratiopharm 40 mg: baltos, apvalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės su „V“ įranta iš vienos pusės.

Dėžutėje yra 20 arba 50 plėvele dengtų tablečių.

Verapamil-ratiopharm 80 mg: baltos, apvalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės su „V80” įranta iš vienos pusės ir vagele iš kitos.

Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Dėžutėje yra 50 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

ratiopharm GmbH

Graf-Arco-Str. 3

89079 Ulm, Vokietija

Gamintojas

Merckle GmbH,

Ludwig - Merckle - Str. 3,

89143 Blaubeuren, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „Sicor Biotech“Molėtų pl. 5,LT-08409 VilniusLietuvaTel. +370 5 266 02 03

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-12-15

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Verapamil Rth N 80mg dengtos tabletės N50" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.34 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Minties g. 56, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI, VII 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.173 Kretinga

Savanorių g. 44/Topolių aklg. 2, Kretinga
(8 445) 51 106
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.152 Pakruojis
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 4, Pakruojis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 90 Kaunas Krėvės 8a
Visuomenės vaistinė
V.Krėvės pr. 8A, Kaunas
(8 37) 71 32 30
Darbo laikas: I - V 09:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.19 N.Akmenė
Visuomenės vaistinė
Respublikos g. 30, Naujoji Akmenė
(8 425) 52 048
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI, VII 08:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 287 Maišiagala

Vilniaus g. 19, Maišiagala
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.212 Kaunas

S.Daukanto g. 11, Kaunas
(8 37) 759 048
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.78, Telšiai
Visuomenės vaistinė
S.Daukanto g. 1A, Telšiai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.13 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Taikos g. 162A, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Kretingos vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Žemaičių g. 4, Kretinga
(8 445) 78 587
Darbo laikas: I - V 07:30 - 19:30 VI 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena