E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Verospiron 50mg kapsulės N30

Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai >  Diuretikai
Pavadinimas: Verospiron 50mg kapsulės N30
Veikliosios medžiagos: Spironolactone - 50mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Gedeon Richter
ATC kodas C03DA01
Vidutinė kaina: 3,84 Eur (13,26 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

VEROSPIRON kietosios kapsulės yra diuretikas (šlapimo išsiskyrimą skatinantis vaistas), kuriuo gydoma padidėjusio kraujospūdžio liga, širdies nepakankamumas, mažinamos su kepenų ar inkstų ligomis susijusios edemos (pernelyg didelis skysčių susikaupimas organizme) ar pernelyg didelis skysčių susikaupimas pilvo srityje (ascitas),atsiradęs dėl kepenų cirozės.

VEROSPIRON taip pat gydoma arba diagnozuojama liga, vadinama pirminiu aldosteronizmu (kai antinksčiai gamina per daug hormono aldosterono).


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

VEROSPIRON vartoti negalima:

- jeigu yra alergija spironolaktonui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Alerginės reakcijos požymiai gali būti odos niežėjimas, paraudimas, pasunkėjęs kvėpavimas;

- jeigu yra anurija (neišsiskiria šlapimo), ūminis inkstų nepakankamumas ar kitoks jų veiklos sutrikimas;

- jei yra hiperkalemija (kraujyje per daug kalio) ar hiponatremija (kraujyje per mažai natrio);

- jeigu sergate Adisono liga (sutrikimas, susijęs su antinksčių žievės veikla);

- jeigu vartojate eplerenono (vaisto padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti) arba kitokio kalį organizme sulaikančio vaisto arba maisto papildų, kurių sudėtyje yra kalio.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti VEROSPIRON.

VEROSPIRON 50 mg ir 100 mg kapsulių reikia vartoti atsargiai, ir būtina reguliariai atlikinėti laboratorinius tyrimus, jeigu:

sutrikusi inkstų ar kepenų veikla;

- jeigu sergate porfirija (sutrikęs kraujo pigmento metabolizmas);

- senyviems pacientams;

- pacientams, kuriems dėl gretutinės ligos yra polinkis rūgščių susidarymui (acidozei) ir arba kalio kiekio kraujyje padidėjimui (pvz., sergantiesiems cukriniu diabetu);

- vartojate šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (kalį organizme sulaikančių diuretikų) ar bet kurių kalio papildų, kai kurių vaistų kraujospūdžiui mažinti (AKF inhibitorių, angiotenzino II receptorių blokatorių, kitų aldosterono antagonistų), heparino, mažo molekulinio svorio heparino.

VEROSPIRON vartojant kartu su tam tikrais vaistais, kalio papildais ir maistu, kuriame gausu kalio, gali pasireikšti sunki hiperkalemija (kalio kiekio kraujyje padidėjimas). Sunki hiperkalemija gali pasireikšti šiais simptomais: mėšlungiu, nereguliariu širdies ritmu, viduriavimu, pykinimu, svaiguliu arba galvos skausmu.

Gydytojas reguliariai nustatinės kalio ir kreatinino kiekį kraujyje. Padidėjęs kalio kiekis gali trikdyti širdies veiklą ir ypatingais atvejais tai gali būti mirtina.

Vaikams

Vaikams šio vaisto galima vartoti tik prižiūrint pediatrui (vaikų gydytojui).

Kiti vaistai ir VEROSPIRON

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

VEROSPIRON reikia vartoti atsargiai, jei vartojama bet kurių kitų diuretikų, trimetoprimo ir trimetoprimo su sulfametoksazolu (vaisto bakterijų sukeltoms infekcijos gydyti), kraujospūdį mažinančių vaistų, kraujagysles plečiančių, skausmą malšinančių vaistų, įskaitant opioidinius ar raminamųjų vaistų, vaistų nuo uždegimo, bet kokių vaistų, kurių sudėtyje yra kalio (heparino), ar digoksino, nitratų, triciklių antidepresantų, antihistamininių vaistų ar imunitetą slopinančių vaistų, kolestiramino, kadangi šie vaistai gali turėti įtakos VEROSPIRONO poveikiui arba sąveikauti su juo.

VEROSPIRON gali turėti įtakos nustatant tam tikrų vaistų (kortizolio, epinefrino ir digoksino) koncentraciją kraujyje, todėl prieš tyrimą gydytojui būtina pasakyti apie šių vaistų vartojimą.

VEROSPIRON vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Vartojant VEROSPIRON kapsulių, alkoholio gerti nepatariama. Be to, gydymo metu nerekomenduojama vartoti kalio papildų ir valgyti maistą, įskaitant druskos pakaitalus, kuriuose yra daug kalio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo metu VEROSPIRON vartoti galima tik gydytojo leidimu.

Nevartokite VEROSPIRON žindymo metu arba nutraukite žindymą, jei vartojate VEROSPIRON.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gydymo VEROSPIRON kapsulėmis pradžioje, t.y., kol paaiškės, kokį poveikį vaistas daro, vairuoti ir valdyti mechanizmų nepatariama. Ar minėta veikla galima užsiimti tolesnio gydymo metu, nurodys gydytojas.

VEROSPIRON sudėtyje yra laktozės monohidrato ir saulėlydžio geltonojo

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą, kadangi VEROSPIRON kapsulėse yra laktozės monohidrato.

100 mg kapsulių sudėtyje yra dažiklio – Saulėlydžio geltonojo (E110), kuris gali sukelti alerginių reakcijų.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

VEROSPIRON 50 mg ir 100 mg kapsulių reikia vartoti tokią dozę ir tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Paros dozė priklauso nuo ligos ir vartojimo trukmės. Paros dozę galima gerti iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus, užsigeriant skysčiu, pvz., stikline vandens, po valgio.

Rekomenduojamo dozės yra:

Padidėjęs kraujospūdis

Pradinė paros dozė yra 25 mg, geriama iš karto, kartu su kitais kraujospūdį mažinančiais vaistais. Vėliau dozę gydytojas gali padidinti.

Širdies nepakankamumas

Pradinė dozė yra 25 mg kartą per parą, kartu su standartiniu gydymu.

Pacientams, toleruojantiems 25 mg paros dozę, jei reikia, dozę galima didinti iki 50 mg kartą per parą. Pacientams, kurie netoleruoja 25 mg paros dozės, dozę galima sumažinti skiriant 25 mg kas antrą parą.

Edemos (susijusios su širdies ir inkstų ligomis)

Suaugusiesiems: pradinė paros dozė yra 100 mg (25-200 mg), geriama iš karto arba padalyta per du kartus. Jei skiriamos didesnės dozės, VEROSPIRON galima derinti su kitais diuretikais.

Pirminis aldosteronizmas (pirminis pernelyg didelis aldosterono išsiskyrimas)

Diagnostika

Ilgalaikis tyrimas: 400 mg per parą 3-4 savaites.

Trumpalaikis tyrimas: 400 mg per parą 4 paras.

Gydymas

100-400 mg paros dozė prieš chirurginį gydymą. Jei chirurginis gydymas neįmanomas, dozė priklausys nuo Jūsų organizmo atsaką į gydymą.

Skysčių kaupimasis ir pilvo apimties padidėjimas dėl kepenų cirozės

Dozė priklauso nuo natrio ir kalio koncentracijų santykio šlapime. Jei Na/K santykis šlapime daugiau nei 1,0, paros dozė yra 100 mg. Jei Na/K santykis šlapime mažiau nei 1,0, paros dozė yra 200-400 mg. Palaikomoji dozė nustatoma individualiai.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaikams šio vaisto galima vartoti tik prižiūrint pediatrui (vaikų gydytojui).

Dozė priklauso nuo amžiaus, kūno svorio ir organizmo atsako į gydymą. Pradinė paros dozė yra 1-3 mg/kg kūno svorio, geriama iš karto arba padalyta per 2-4 kartus. Gydytojas priderins vaisto dozę, atsižvelgdamas į vaisto poveikį ir toleravimą.

Senyviems pacientams

Jūsų gydytojas skirs Jums mažą pradinę dozę ir palaipsniui ją didins reikiamam poveikiui pasiekti.

Ką daryti pavartojus per didelę VEROSPIRON dozę?

Jei VEROSPIRON kapsulių išgėrėte daugiau nei skirta, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Pavartojus pernelyg didelę vaisto dozę gali apimti mieguistumas, suglumimas, odos išbėrimas, pykinimas, vėmimas, svaigulys, viduriavimas, sutrikti elektrolitų pusiausvyra (pvz., per daug kalio, per mažai natrio) ir ištikti koma (sergančiuosius sunkia kepenų liga). Specifinio priešnuodžio nėra, taikomas simptominis gydymas.

Pamiršus pavartoti VEROSPIRON

Jei užmiršote laiku pavartoti dozę, išgerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminėte. Tačiau jei artėja laikas pavartoti kitą dozę, pamirštąją praleiskite. Toliau vartokite vaistą įprasta tvarka.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

.

Nustojus vartoti VEROSPIRON

Labai svarbu tęsti gydymą VEROSPIRON tol, kol gydytojas nenurodys jį baigti, net jeigu jaučiatės geriau.

Jei nutrauksite per anksti VEROSPIRON vartojimą, Jūsų būklė gali pablogėti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Nereguliarus širdies ritmas, susilpnėjęs lytinis potraukis, sutrikusi potencija, krūtų padidėjimas vyrams (ginekomastija), krūtų jautrumas, krūtų skausmas ir jų padidėjimas nereguliarios mėnesinės, kalio kiekio kraujyje padidėjimas.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Pykinimas, vėmimas, nevaisingumas (vartojant dideles paros dozes (450 mg per parą)).

Nedažnas šalutinis poveiksi (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Sumišimas, mieguistumas (kepenų ciroze sergantiems pacientams), galvos skausmas.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

Alerginės reakcijos, sumažėjęs natrio kiekis kraujyje, vandens netekimas (dehidratacija), hemoglobino susidarymo sutrikimas (porfirija), skrandžio kraujavimas, opa, skrandžio gleivinės uždegimas, skrandžio skausmas, viduriavimas, odos bėrimas, dilgėlinė.

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 000 žmonių)

Dalies kūno raumenų veiklos išnykimas (paralyžius), abiejų kojų raumenų veiklos išnykimas (paraplegija), kraujagyslių uždegimas, moterų balso pokyčiai, kepenų uždegimas (hepatitas), plaukų slinkimas, egzema, odos reakcijos (žiedinis odos paraudimas (žiedinė eritema - raudonė)), odos bėrimas ir karščiavimas (į raudonąją vilkligę panašus sindromas), inkstų nepakankamumas, kaulų suminkštėjimas, tam tikrų kraujo ląstelių skaičiaus pokyčiai (agranulocitozė, eozinofilija, trombocitopenija), padidėjęs šlapalo ir kreatinino kiekis kraujyje.

Šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): padidėjęs plaukuotumas moterims (hirsutizmas), padidėjęs plaukuotumas, pemfigoidas (būklė, pasireiškianti skysčio pripildytomis pūslėmis ant odos),, niežėjimas ir pūslių atsiradimas aplink lūpas ir kitose kūno vietose (Stevens-Johnson sindromas), niežėjimas, viso kūno viršutinio odos sluoksnio atsisluoksniavimas

(toksinė epidermio nekrolizė) odos paraudimas (raudonė), svaigulys, letargija, pasunkėjusi judesių kontrolė, kojų mėšlungis, mažas kraujospūdis (hipotenzija), sutrikusi kepenų veikla, toksinis poveikis kepenims, mėnesinių nebuvimas (priklauso nuo dozės), laboratoriniuose tyrimuose - padidėjusi glikozilinto hemoglobino (HbA1c) koncentracija kraujyje (tiriama gydant cukrinį diabetą), organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyros sutrikimas (acidozė).

Padidėjusio jautrumo reakcijų gali sukelti bet kuris vaistas.

Šalutinis VEROSPIRON 50 mg ir 100 mg kapsulių poveikis paprastai esti nestiprus ir išnyksta, nutraukus vaisto vartojimą.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šiam vaistui preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

VEROSPIRON sudėtis

VEROSPIRON 50 mg kietosios kapsulės

VEROSPIRON 100 mg kietosios kapsulės

- Veiklioji medžiaga yra spironolaktonas. Vienoje kapsulėje yra 50 mg arba 100 mg spironolaktono.

- Pagalbinės kapsulių turinio medžiagos yra natrio laurilsulfatas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas.

- Pagalbinės VEROSPIRON 50 mg kapsulių korpuso medžiagos yra chinolino geltonasis (E104), titano dioksidas (E171), želatina.

- Pagalbinės VEROSPIRON 100 mg kapsulių korpuso medžiagos yra saulėlydžio geltonasis (E110), titano dioksidas (E171), želatina, chinolino geltonasis (E104).

VEROSPIRON išvaizda ir kiekis pakuotėje

VEROSPIRON 50 mg kietosiosios kapsulės.

Kapsulės turinys: balti granuliuoti milteliai.

Kapsulės korpusas: dydis Nr.3; viršutinė dalis: geltona, nepermatoma, apatinė dalis: balta, nepermatoma.

VEROSPIRON 100 mg kietosios kapsulės.

Kapsulės turinys: balti granuliuoti milteliai.

Kapsulės korpusas: dydis Nr.0; viršutinė dalis: oranžinė, nepermatoma, apatinė dalis: geltona, nepermatoma.

Kapsulės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis. Kartono dėžutėje yra 30 kapsulių.

Registruotojas ir gamintojas

Gedeon Richter Plc.,

Gyömröi út 19-21,

1103 Budapest, Vengrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Gedeon Richter Plc. atstovybė

Maironio 23-3,

Vilnius

Tel. +370 5 268 53 92

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-08-02

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/."Verospiron 50mg kapsulės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.260 Palanga

Šventosios g. 11, Palanga
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Recipe vaistinė, UAB

Klaipėdos g. 124-3, Panevėžys
(8 45) 517 184
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.102 Radviliškis

Taikos g. 9, Radviliškis
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 39min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.23 Kaunas
Gamybinė visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 29 , Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.51 Jonava
Visuomenės vaistinė
Chemikų g. 2, Jonava
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.131 Venta

Plento g. 2A, Venta
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Baltoji vaistinė, Mažalapė liepa UAB
Visuomenės vaistinė
Vytauto pr. 39 , Kaunas
(8 37) 20 63 53
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.95, Kėdainiai

J.Basanavičiaus g. 53, Kėdainiai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 18:00 VII 08:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.7 Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 220, Šiauliai
(8 41) 52 08 53
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 20:00 VII 10:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena