E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Yaz 0,02mg/3mg dengtos tabletės N28

Lytinių ir šlapimo organų sistemą veikiantys vaistai, lytiniai hormonai >  Lytiniai hormonai ir lytinę sistemą veikiantys vaistai
Pavadinimas: Yaz 0,02mg/3mg dengtos tabletės N28
Veikliosios medžiagos: Drospirenonas
Etinilestradiolis
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Bayer Pharma
ATC kodas G03AA12
Vidutinė kaina: 11,02 Eur (38,05 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

YAZ yra kontraceptinės tabletės ir vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.

Kiekvienoje iš 24 rausvų tablečių yra mažas dviejų skirtingų moters hormonų kiekis, tai drospirenonas ir etinilestradiolis.

4 baltose tabletėse nėra veikliųjų medžiagų ir jos taip pat vadinamos placebo tabletėmis.

Kontraceptinės tabletės, kurių sudėtyje yra dviejų hormonų, vadinamos sudėtinėmis tabletėmis.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Bendros pastabos

Prieš pradėdamos vartoti YAZ, turite perskaityti 2 skyriuje pateikiamą informaciją apie kraujo krešulius. Ypač svarbu perskaityti kraujo krešulio simptomus (žr. 2 skyriuje skyrelį „Kraujo krešuliai“).

Prieš pradedant vartoti YAZ, Jūsų gydytojas paklaus kai kurių klausimų apie Jūsų asmeninę ir Jūsų artimiausių giminių sveikatos būklę. Gydytojas pamatuos Jums kraujospūdį, ir, priklausomai nuo Jūsų sveikatos būklės, gali būti atliekami kiti tyrimai.

Šiame lapelyje aprašoma keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti YAZ arba kai YAZ patikimumas gali būti sumažėjęs. Tokiomis aplinkybėmis reikia vengti lytinių santykių arba vartoti nehormonines kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus ar kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar temperatūros metodais. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes YAZ pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius per mėnesinių ciklą.

YAZ, kaip ir kiti hormoniniai kontraceptikai, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ar kitų lytiškai plintančių ligų.

Kada negalima vartoti YAZ

Jeigu Jums yra bent viena iš toliau išvardytų būklių, YAZ vartoti negalima. Jeigu Jums yra bent viena iš toliau išvardytų būklių, reikia pasakyti gydytojui. Gydytojas su Jumis aptars, koks būtų tinkamesnis kitas kontracepcijos metodas.

YAZ vartoti negalima:

jeigu Jums yra (arba kada nors buvo) kraujo krešulys kojų (giliųjų venų trombozė, GVT), plaučių (plaučių embolija, PE) ar kitų organų kraujagyslėse;

jeigu žinote, kad Jums yra sutrikimas, veikiantis kraujo krešėjimą, pvz., baltymo C trūkumas, baltymo S trūkumas, antitrombino III trūkumas, Leideno V faktorius arba antifosfolipidiniai antikūnai;

jeigu Jums reikalinga operacija arba ilgą laiką nevaikštote (žr. skyrių „Kraujo krešuliai“);

jeigu Jums kada nors buvo širdies priepuolis (miokardo infarktas) arba insultas;

jeigu Jums yra (arba kada nors buvo) krūtinės angina (būklė, kuri sukelia sunkų krūtinės skausmą ir gali būti pirmasis širdies priepuolio [miokardo infarkto] požymis) arba praeinantysis smegenų išemijos priepuolis (PSIP – trumpalaikiai insulto simptomai);

jeigu Jums yra bent viena iš toliau nurodytų ligų, galinčių didinti krešulio arterijose riziką:

sunkus cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimu,

labai didelis kraujospūdis,

labai didelis riebalų (cholesterolio arba trigliceridų) kiekis kraujyje,

būklė, vadinama hiperhomocisteinemija;

jeigu Jums būna (arba kada nors būdavo) tam tikro tipo migrena, vadinama „migrena su aura“;

jeigu Jums yra (ar buvo) kepenų liga, kol kepenų veiklos rodikliai nesunormalėję,

jeigu Jūsų inkstai veikia blogai (inkstų nepakankamumas),

jeigu Jums yra (ar buvo) kepenų navikas,

jeigu Jums yra (ar buvo) arba įtariamas krūties arba lyties organų piktybinis navikas,

jeigu kraujuojama iš makšties dėl nenustatytos priežasties,

jeigu yra alergija etinilestradioliui ar drospirenonui, arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Tai gali sukelti niežėjimą, bėrimą ar tinimą.

Jeigu sergate hepatitu C ir vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra ombitasviro / paritapreviro / ritonaviro ir dasabuviro, YAZ vartoti negalima (žr. skyrių „Kiti vaistai ir YAZ“).

Kada reikia specialių atsargumo priemonių vartojant YAZ

Kada reikia kreiptis į gydytoją?

Kreipkitės skubios medicininės pagalbos

jeigu pastebėjote galimų kraujo krešulio požymių, galinčių reikšti, kad Jums susidarė kraujo krešulys kojoje (t. y., giliųjų venų trombozė), kraujo krešulys plaučiuose (t. y., plaučių embolija), ištiko širdies priepuolis (miokardo infarktas) arba insultas (žr. toliau esantį skyrelį „Kraujo krešulys (trombozė)“).

Šio sunkaus šalutinio poveikio simptomai aprašyti skyrelyje „Kaip atpažinti kraujo krešulį“.

Jeigu Jums tinka bent viena iš toliau nurodytų būklių, pasakykite gydytojui.

Kai kuriais atvejais, vartojant YAZ ar kitas sudėtines kontraceptines tabletes, Jums reikės imtis specialių atsargumo priemonių ir gali gydytojui prireikti pastoviai tikrinti Jūsų sveikatą. Jeigu tokia būklė pasireiškia arba pasunkėja vartojant YAZ, taip pat reikia pasakyti gydytojui.

jeigu kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs ar serga krūties vėžiu,

jeigu sergate kepenų arba tulžies pūslės liga,

jeigu sergate cukriniu diabetu,

jeigu Jums depresija,

jeigu sergate Krono liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga);

jeigu Jums yra hemolizinis ureminis sindromas (HUS – inkstų nepakankamumą sukeliantis kraujo krešėjimo sutrikimas);

jeigu sergate pjautuvo pavidalo ląstelių anemija (paveldima raudonųjų kraujo ląstelių liga);

jeigu Jūsų kraujyje yra padidėjusi riebalų koncentracija kraujyje (hipertrigliceridemija) arba teigiama šios būklės šeimos anamnezė. Hipertrigliceridemija yra susijusi su padidėjusia pankreatito (kasos uždegimo) išsivystymo rizika;

jeigu Jums reikalinga operacija arba ilgą laiką nevaikštote (žr. 2 skyrių „Kraujo krešuliai“);

jeigu Jūs ką tik gimdėte, Jums yra padidėjusi kraujo krešulių rizika. Turite paklausti gydytojo, po kiek laiko po gimdymo galėsite pradėti vartoti YAZ;

jeigu Jums yra poodinių venų uždegimas (paviršinis tromboflebitas);

jeigu Jūsų venos mazguotos ir išsiplėtusios;

jeigu sergate epilepsija (žr. „Kiti vaistai ir YAZ“),

jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV – liga, veikiančia natūralią organizmo apsaugos sistemą),

jeigu sergate liga, kuri pirmą kartą pasireiškė nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., klausos praradimas, kraujo liga porfirija, odos išbėrimas pūslelėmis nėštumo metu (nėščiųjų pūslelinė), nervų liga, dėl kurios pasireiškia staigūs kūno judesiai (Saidenhemo (Sydenham) chorėja)

jeigu yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės, taip vadinamos „nėštumo dėmės“); jei taip, venkite tiesioginių saulės arba ultravioletinių spindulių,

jeigu sergate paveldima angioneurozine edema, vaistai kurių sudėtyje yra estrogenų gali sukelti arba pasunkinti angioneurozinės edemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioneurozinės edemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir (ar) ryklė ir (ar) sunkumas praryti ar dilgėlinė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti YAZ.

KRAUJO KREŠULIAI

Vartojant sudėtinį hormoninį kontraceptiką, pvz., YAZ, Jums yra didesnė kraujo krešulio atsiradimo rizika nei jo nevartojant. Retais atvejais kraujo krešulys gali užkimšti kraujagysles ir sukelti sunkius sutrikimus.

Kraujo krešulių gali atsirasti

venose (vadinama venų tromboze, venų tromboembolija arba VTE),

arterijose (vadinama arterijų tromboze, arterijų tromboembolija arba ATE).

Kraujo krešuliai ne visada visiškai išnyksta. Retais atvejais krešuliai gali sukelti sunkius ilgalaikius padarinius arba labai retais atvejais jie gali baigtis mirtimi.

Svarbu atsiminti, kad bendra kenksmingo kraujo krešulio dėl YAZ vartojimo rizika yra maža.

KAIP ATPAŽINTI KRAUJO KREŠULĮ

Jeigu pastebėjote bent vieną iš šių požymių ar simptomų, kreipkitės skubios medicininės pagalbos.

Ar Jums pasireiškia bent vienas iš šių požymių? Kokia Jums gali būti būklė?
vienos kojos, pėdos patinimas arba patinimas išilgai kojos venos, ypač jeigu susijęs su:kojos skausmu arba skausmingumu, kuris gali būti juntamas tik stovint arba vaikščiojant;padidėjusia paveiktos kojos temperatūra;pakitusia, pvz., išbalusia, paraudusia ar pamėlusia kojos odos spalva. Giliųjų venų trombozė
staigus nepaaiškinamas dusulys arba kvėpavimo padažnėjimas;staigus kosulys be aiškios priežasties, kuris gali būti su krauju;aštrus krūtinės skausmas, kuris gali padidėti giliai kvėpuojant;sunkus galvos svaigimas ar sukimasis;dažnas arba neritmiškas širdies plakimas;sunkus skrandžio skausmas.Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, nes kai kurie iš šių simptomų, pvz., kosulys ar dusulys, gali būti neteisingai palaikyti lengvesne būkle, pvz., kvėpavimo takų infekcija (pvz., paprastu peršalimu). Plaučių embolija
Simptomai, dažniausiai pasireiškiantys vienoje akyje:staigus apakimas arbaskausmo nesukeliantis neryškus regėjimas, kuris gali progresuoti iki apakimo Tinklainės venos trombozė (kraujo krešulys akyje)
krūtinės skausmas, diskomfortas, spaudimas, sunkumas;veržimo ar pilnumo pojūtis krūtinėje, rankoje ar po krūtinkauliu;pilnumo, nevirškinimo arba užspringimo pojūtis;viršutinės kūno dalies diskomfortas, plintantis į nugarą, žandikaulį, gerklę, ranką ir skrandį;prakaitavimas, pykinimas, vėmimas ar galvos sukimasis;labai didelis silpnumas, nerimas ar dusulys;dažnas arba neritmiškas širdies plakimas. Širdies priepuolis (miokardo infarktas)
staigus veido, rankos ar kojos silpnumas ar tirpulys, ypač vienoje kūno pusėje;staigus sumišimas, kalbėjimo ar supratimo sutrikimas;staigus matymo viena ar abiem akimis sutrikimas;staigus vaikščiojimo sutrikimas, galvos sukimasis, pusiausvyros ar koordinacijos sutrikimas;staigus, sunkus ar ilgalaikis galvos skausmas be žinomos priežasties;sąmonės netekimas ar apalpimas su traukuliais arba be jų.Kartais insulto simptomai gali būti trumpalaikiai ir jie gali beveik iš karto ir visiškai išnykti, tačiau vis tiek turite kreiptis skubios medicininės pagalbos, nes Jums gali būti kito insulto rizika. Insultas
galūnės patinimas ir lengvas pamėlynavimas;sunkus pilvo skausmas (ūmus pilvas). Kraujo krešuliai, užkemšantys kitas kraujagysles

KRAUJO KREŠULIAI VENOJE

Kas gali atsitikti, jeigu venoje susidarė kraujo krešulys?

Sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimas yra susijęs su padidėjusia kraujo krešulių venoje (venų trombozės) rizika. Tačiau šis šalutinis poveikis yra retas. Dažniausiai jis pasireiškia pirmaisiais sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimo metais.

Jeigu kojos ar pėdos venoje susidarė kraujo krešulys, jis gali sukelti giliųjų venų trombozę (GVT).

Jeigu kraujo krešulys iš kojos patenka į plaučius, jis gali sukelti plaučių emboliją.

Labai retai krešulys gali susidaryti kito organo, pvz., akies, venoje (tinklainės venos trombozė).

Kada kraujo krešulio susidarymo venoje rizika yra didžiausia?

Didžiausia kraujo krešulio susidarymo venoje rizika yra pirmaisiais metais, kai sudėtinis hormoninis kontraceptikas vartojamas pirmą kartą. Ši rizika taip pat gali būti didesnė, jeigu vėl pradėsite vartoti sudėtinį hormoninį kontraceptiką (tą patį arba kitą vaistą) po 4 savaičių arba ilgesnės pertraukos.

Po pirmųjų metų ši rizika mažėja, tačiau lieka šiek tiek didesnė nei nevartojant sudėtinio hormoninio kontraceptiko.

Nutraukus YAZ vartojimą, Jums esanti kraujo krešulio atsiradimo rizika vėl tampa normali per kelias savaites.

Kokia yra kraujo krešulio susidarymo rizika?

Ši rizika priklauso nuo natūralios Jums esančios VTE rizikos ir vartojamo sudėtinio hormoninio kontraceptiko tipo.

Bendra kraujo krešulio atsiradimo kojoje ar plaučiuose (GVT arba PE) rizika vartojant YAZ yra maža.

Maždaug 2 iš 10000 moterų, kurios nevartoja SHK ir nėra nėščios, per metus susidarys kraujo krešuliai.

Maždaug 57 iš 10000 moterų, kurios vartoja sudėtinius hormoninius kontraceptikus, kurių sudėtyje yra levonorgestrelio, noretisterono arba norgestimato, per metus susidarys kraujo krešuliai.

Maždaug 912 iš 10000 moterų, kurios vartoja sudėtinius hormoninius kontraceptikus, kurių sudėtyje yra drospirenono, pvz., YAZ, per metus susidarys kraujo krešuliai.

Kraujo krešulio susidarymo rizika yra įvairi ir priklauso nuo individualios medicininės anamnezės (žr. „Veiksniai, kurie didina kraujo krešulio riziką“ toliau).

Kraujo krešulio susidarymo per metus rizika
Moterys, kurios nevartoja sudėtinių hormoninių tablečių ir nėra nėščios Maždaug 2 iš 10000 moterų
Moterys, vartojančios sudėtines hormonines tabletes, kurių sudėtyje yra levonorgestrelio, noretisterono ar norgestimato Maždaug 57 iš 10000 moterų
Moterys, kurios vartoja YAZ Maždaug 912 iš 10000 moterų

Veiksniai, kurie didina kraujo krešulių venose riziką

Kraujo krešulių susidarymo rizika vartojant YAZ yra maža, tačiau kai kurios būklės šią riziką didina. Ši rizika yra didesnė:

jei turite labai daug antsvorio (kūno masės indeksas (KMI) viršija 30 kg/m²);

jei kuriam nors Jūsų kraujo giminaičiui buvo susidaręs kraujo krešulys kojoje, plaučiuose arba kitame organe ankstyvame amžiuje (pvz., maždaug iki 50 metų). Tokiu atveju Jums gali būti paveldimas kraujo krešėjimo sutrikimas;

jei Jums reikalinga operacija arba ilgą laiką nevaikštote dėl sužalojimo, ligos arba sugipsuotos kojos. Likus kelioms savaitėms iki operacijos arba kol Jūsų judrumas ribotas, gali reikėti nutraukti YAZ vartojimą. Jeigu Jums reikia nutraukti gydymą YAZ, paklauskite gydytojo, kada galėsite vėl pradėti jį vartoti;

su amžiumi (ypač jeigu Jums yra daugiau nei maždaug 35 metai);

gimdėte prieš mažiau nei kelias savaites.

Kuo daugiau šių sąlygų Jums tinka, tuo kraujo krešulio susidarymo rizika yra didesnė.

Keliavimas oro transportu (> 4 valandas) gali laikinai padidinti kraujo krešulio susidarymo riziką, ypač jeigu Jums yra kitų išvardytų rizikos veiksnių.

Svarbu pasakyti gydytojui, jeigu Jums tinka bet kuri iš šių sąlygų, net jeigu nesate tikra. Gydytojas gali nuspręsti, kad YAZ vartojimą reikia nutraukti.

Jeigu vartojant YAZ pasikeitė bet kuri iš pirmiau išvardytų sąlygų, pvz., kraujo giminaičiui pasireiškė trombozė be žinomos priežasties arba priaugote daug svorio, pasakykite gydytojui.

KRAUJO KREŠULIAI ARTERIJOJE

Kas gali atsitikti, jeigu arterijoje susidarė kraujo krešulys?

Arterijoje, kaip ir venoje, susidaręs kraujo krešulys gali sukelti sunkių sutrikimų. Pavyzdžiui, jis gali sukelti širdies priepuolį (miokardo infarktą) arba insultą.

Veiksniai, kurie didina kraujo krešulio arterijoje riziką

Svarbu atkreipti dėmesį, kad širdies priepuolio (miokardo infarkto) arba insulto dėl YAZ vartojimo rizika yra labai maža, bet ji gali padidėti:

su amžiumi (virš maždaug 35 metų amžiaus);

jeigu rūkote. Vartojant sudėtinius hormoninius kontraceptikus, pvz., YAZ, patartina nerūkyti. Jeigu negalite mesti rūkyti ir Jums yra daugiau nei 35 metai, gydytojas gali patarti Jums naudoti kitą kontracepcijos metodą;

jeigu turite antsvorio;

jeigu Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs;

jeigu kuriam nors iš Jūsų kraujo giminaičių buvo širdies priepuolis (miokardo infarktas) arba insultas ankstyvame amžiuje (maždaug iki 50 metų). Tokiu atveju Jums taip pat gali būti didesnė širdies priepuolio (miokardo infarkto) arba insulto rizika;

jeigu Jums ar kam nors iš Jūsų kraujo giminaičių nustatyta didelė riebalų (cholesterolio arba trigliceridų) koncentracija kraujyje;

jeigu Jums pasireiškia migrena, ypač migrena su aura;

jeigu Jums yra širdies sutrikimas (vožtuvo sutrikimas ar ritmo sutrikimas, vadinamas prieširdžių virpėjimu);

jeigu sergate cukriniu diabetu.

Jeigu Jums tinka daugiau nei viena iš išvardytų sąlygų arba bet kuri iš šių būklių yra sunki, kraujo krešulio susidarymo rizika gali būti dar didesnė.

Jeigu vartojant YAZ pasikeitė bet kuri iš pirmiau išvardytų sąlygų, pvz., pradėjote rūkyti, kraujo giminaičiui pasireiškė trombozė be žinomos priežasties arba priaugote daug svorio, pasakykite gydytojui.

YAZ ir vėžys

Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas sudėtines kontraceptines tabletes vartojančioms moterims, bet nežinoma, ar jį sukelia gydymas. Pvz., galbūt moterys, vartojančios kontraceptines tabletes, yra dažniau tiriamos, todėl navikai diagnozuojami dažniau. Nutraukus sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimą, krūties vėžys palaipsniui pasireiškia rečiau. Svarbu nuolat tikrinti savo krūtis ir, jei apčiuopiate kokį nors gumbą, kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Jeigu Jums neįprastai stipriai skauda pilvą, kreipkitės į gydytoją.

Psichikos sutrikimai

Kai kurios hormoninius kontraceptikus, įskaitant YAZ, vartojusios moterys pranešė apie depresiją arba slogią nuotaiką. Depresija gali turėti rimtų pasekmių ir kartais sukelti minčių apie savižudybę. Jeigu Jums pasireiškia nuotaikos svyravimai ir depresijos simptomai, kiek galima greičiau kreipkitės į savo gydytoją dėl tolesnio gydymo.

Tarpciklinis kraujavimas

Vartojant YAZ, pirmaisiais mėnesiais galite nelauktai kraujuoti (kraujavimas ne placebo tablečių vartojimo dienomis). Jeigu toks kraujavimas kartojasi ilgiau negu keletą mėnesių arba prasideda po keleto mėnesių, gydytojas turi nustatyti priežastį.

Ką daryti, jei nebūna kraujavimo placebo tablečių vartojimo dienomis

Jei rausvas tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote.

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, Jūs galite būti nėščia. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos lizdinės plokštelės, kol įsitikinsite, kad nepastojote.

Kiti vaistai ir YAZ

Visada pasakykite gydytojui, kokius vaistus ar vaistažoles Jūs jau vartojate. Pasakykite bet kuriam kitam gydytojui ar odontologui, skiriančiam kitų vaistų (arba vaistininkui), kad vartojate YAZ. Jie gali Jums patarti, ar reikia papildomų kontracepcijos priemonių (pvz., prezervatyvų) ir, jei taip, tai kaip ilgai jas naudoti, ir pasakyti, ar būtina pakeisti kitą Jums reikalingą vaistą.

Kai kurie vaistai

gali turėti įtakos YAZ koncentracijai kraujyje,

dėl jų vartojimo gali susilpnėti nuo nėštumo apsaugantis YAZ poveikis,

gali sukelti nelauktą kraujavimą.

Jiems priskiriami

vaistai nuo:

epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas),

tuberkuliozės (pvz., rifampicinas),

ŽIV ir hepatito C virusų (taip vadinami proteazių inhibitoriai ir nenukleozidiniai atvirkštinės transkriptazės inhibitoriai, pvz., ritonaviras, nevirapinas, efavirenzas),

grybelinių infekcijų (pvz., grizeofulvinas, ketokonazolas),

artrito, artrozės (etorikoksibas),

nuo padidėjusio kraujospūdžio plaučių kraujagyslėse (bozentanas),

vaistažolė jonažolė.

YAZ gali turėti įtakos kitų vaistų veiksmingumui, pvz.,

vaistų, kurių sudėtyje yra ciklosporino,

vaisto nuo epilepsijos lamotrigino (tai gali padažninti priepuolius),

teofilino (vartojamo kvėpavimo sutrikimams gydyti),

tizanidino (vartojamo raumenų skausmui ir/arba raumenų spazmams gydyti).

Jeigu sergate hepatitu C ir vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra ombitasviro / paritapreviro / ritonaviro ir dasabuviro, YAZ vartoti negalima, nes gali padidėti kraujo rodikliai, pagal kuriuos vertinama kepenų funkcija (kepenų fermento ALT aktyvumo padidėjimas). Prieš pradėdamas gydymą šiais vaistiniais preparatais, gydytojas paskirs Jums kitą kontracepcijos metodą. YAZ galima vėl pradėti vartoti praėjus maždaug 2 savaitėms po šio gydymo pabaigos. Žr. skyrių „YAZ vartoti negalima“.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

YAZ vartojimas su maistu ir gėrimais

YAZ galima vartoti su arba be maisto, jei reikia, užgeriant trupučiu vandens.

Laboratoriniai tyrimai

Jei Jums reikia atlikti kraujo tyrimą, pasakykite gydytojui arba laboratorijos darbuotojams, kad vartojate kontraceptines tabletes, nes hormoniniai kontraceptikai gali paveikti kai kurių tyrimų rezultatus.

Nėštumas

Jeigu esate nėščia, YAZ vartoti draudžiama. Jei įtariate, kad vartodama YAZ pastojote, nedelsdama privalote nutraukti vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Jei norite pastoti, YAZ vartojimą galite nutraukti bet kuriuo metu (taip pat žr. „Nustojus vartoti YAZ“).

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Žindymo laikotarpis

Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti YAZ. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Informacijos apie YAZ poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nėra.

YAZ sudėtyje yra laktozės.

Jei Jūs netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į gydytoją prieš pradėdama vartoti YAZ.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Kiekvienoje plokštelėje yra 24 veikliosios rausvos tabletės ir 4 baltos placebo tabletės.

Dviejų skirtingų spalvų YAZ tabletės yra išdėstytos tam tikra tvarka. Lizdinėje plokštelėje yra 28 tabletės.

Gerkite po vieną YAZ tabletę kasdien, jei reikia, užgerkite trupučiu vandens. Jūs galite vartoti tabletes su arba be maisto, bet turėtumėte jas gerti kasdien maždaug tuo pačiu laiku.

Nesupainiokite tablečių: pirmąsias 24 dienas vartokite rausvas tabletes, o paskutines 4 dienas – baltas tabletes. Po to iš karto pradėkite naują lizdinę plokštelę (24 rausvos tabletės ir po to 4 baltos tabletės). Taigi tarp dviejų lizdinių plokštelių nereikia daryti jokios pertraukos.

Tablečių sudėtis yra skirtinga, todėl būtina pradėti gerti vaistą nuo pirmosios tabletės viršutiniame kairiame kampe ir jį vartoti kasdien. Kad vartotumėte teisinga tvarka, imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi.

Lizdinės plokštelės paruošimas

Kad Jums būtų lengviau prisiminti, kartu su kiekviena YAZ lizdine plokštele pateikiami 7 lipdukai, kurių kiekviename pažymėtos 7 savaitės dienos. Pasirinkite savaitės lipduką, kuris prasideda ta diena, kada pradedate gerti tabletes. Pvz., jei pradedate trečiadienį, pasirinkite savaitės lipduką, kuris prasideda raide „T“.

Užklijuokite savaitės lipduką YAZ plokštelės viršuje, kur yra užrašas „Klijuokite lipduką čia“, taip, kad pirmoji diena būtų virš tabletės, pažymėtos „1“.

Dabar virš kiekvienos tabletės yra nurodyta diena ir Jūs galite matyti, ar išgėrėte atitinkamą tabletę. Rodyklės rodo tvarką, kuria reikia gerti tabletes.

Per 4 dienas, kai gersite baltas placebo tabletes (placebo dienos), turėtų prasidėti kraujavimas (taip vadinamas vartojimo nutraukimo kraujavimas). Tai dažniausiai įvyksta antrą arba trečią dieną po paskutinės rausvos veikliosios YAZ tabletės pavartojimo. Išgėrusi paskutinę baltą tabletę, turite iš karto pradėti naują lizdinę plokštelę, nepaisant to, ar kraujavimas baigėsi, ar ne. Tai reiškia, kad naują lizdinę plokštelę visada turite pradėti tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

Vartodama YAZ tokiu būdu, Jūs būsite apsaugota nuo nėštumo ir tas 4 dienas, kai gersite placebo tabletes.

Kada galite pradėti vartoti pirmąją pakuotę?

Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote

Pradėkite vartoti YAZ pirmąją ciklo dieną (t. y. pirmąją mėnesinių dieną). Jei pradedate vartoti YAZ pirmąją mėnesinių dieną, Jūs iškart esate apsaugota nuo nėštumo. Galite pradėti vartoti tabletes 2–5ą mėnesinių ciklo dieną, tačiau tada pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų kontracepcijos priemonių (pvz., prezervatyvų).

Keičiant sudėtines hormonines kontraceptines tabletes arba sudėtinį kontraceptinį makšties žiedą ar pleistrą

YAZ geriausia pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų kontraceptinių vaistų veikliosios tabletės pavartojimo (paskutinės tabletės, kurioje yra veikliųjų medžiagų), bet ne vėliau negu pirmą dieną po įprastinės jų vartojimo pertraukos (arba po paskutinės neveikliosios tabletės). Keičiant sudėtinį kontraceptinį makšties žiedą arba pleistrą, vadovaukitės gydytojo patarimu.

Keičiant vien progestageno metodą (progestageno tabletes, švirkščiamuosiuos vaistus, implantus ar progestageną atpalaiduojančią vartojimo į gimdą sistemą (VGS))

Galite pradėti vartoti bet kurią dieną vietoj progestageno tablečių (tą dieną, kai šalinamas implantas ar VGS, arba tą dieną, kai turėtų būti leidžiama progestageno), bet visais šiais atvejais per pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas turite naudoti papildomas apsaugos priemones (pvz., prezervatyvus).

Po persileidimo

Klauskite gydytojo patarimo.

Po gimdymo

Jūs galite pradėti vartoti YAZ praėjus 21-28 dienoms po gimdymo. Jei pradėsite vėliau nei 28ą dieną, pirmąsias septynias YAZ vartojimo dienas turite naudoti barjerines kontracepcijos priemones (pvz., prezervatyvus).

Jei po gimdymo, prieš (vėl) pradėdamos vartoti YAZ, turėjote lytinių santykių, pirmiausia turite įsitikinti, kad nepastojote, arba palaukti iki kitų mėnesinių.

Jei žindote krūtimi ir norite po gimdymo (vėl) pradėti vartoti YAZ

Skaitykite skyrių „Žindymo laikotarpis“.

Jeigu abejojate, kada pradėti, klauskite gydytojo patarimo.

Ką daryti pavartojus per didelę YAZ dozę

Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug YAZ tablečių pasireikštų sunkus žalingas poveikis.

Iškart išgėrus keletą tablečių, gali prasidėti pykinimas ar vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Toks kraujavimas gali pasireikšti ir mergaitėms, kurioms dar nėra mėnesinių, netyčia pavartojusioms šio vaistinio preparato.

Jei išgėrėte per daug YAZ tablečių arba pastebėjote, kad jų išgėrė vaikas, klauskite gydytojo arba vaistininko patarimo.

Pamiršus pavartoti YAZ

Paskutinės 4 tabletės ketvirtoje lizdinės plokštelės eilutėje yra placebo tabletės. Jei pamiršote išgerti vieną iš jų, tai neturi jokio poveikio YAZ patikimumui. Pamirštą placebo tabletę išmeskite.

Jei pamiršote išgerti rausvą veikliąją tabletę (124 lizdinės plokštelės tabletės), turite elgtis taip:

jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 24 valandas, apsauga nuo nėštumo nesusilpnėja. Tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite tabletes įprastu laiku.

jei pavėlavote išgerti tabletę daugiau kaip 24 valandas, apsauga nuo nėštumo gali susilpnėti. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė rizika pastoti.

Didžiausia nepakankamos apsaugos nuo nėštumo rizika būna tada, jei pamirštama išgerti rausvų tablečių pradedant arba baigiant lizdinę plokštelę. Todėl tada reikia vadovautis toliau pateikiamomis taisyklėmis (taip pat žiūrėkite diagramą 25 puslapyje):

Praleista daugiau negu viena tabletė

Kreipkitės į gydytoją.

Viena tabletė praleista 17-ą dieną (pirma eilutė)

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite, net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Paskui gerkite tabletes įprastu laiku ir artimiausias 7 dienas naudokite papildomas kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus. Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti. Tokiu atveju kreipkitės į gydytoją.

Viena tabletė praleista 814-ą dieną (antra eilutė)

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite, net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Paskui gerkite tabletes įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo nesumažėja, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Viena tabletė praleista 1524-ą dieną (trečia arba ketvirta eilutė)

Galite pasirinkti vieną iš dviejų galimybių:

1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite, net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Paskui gerkite tabletes įprastu laiku. Lizdinėje plokštelėje esančių baltų placebo tablečių negerkite (jas išmeskite), o vietoj to pradėkite naują plokštelę (vartojimo pradžios diena bus kita).

Greičiausiai, baigiant antrąją lizdinę plokštelę (vartojant baltas placebo tabletes), Jums bus mėnesinės, tačiau ir vartojant antrąją plokštelę tabletes gali būti negausus arba į mėnesines panašus kraujavimas.

2. Jūs taip pat galite nebegerti veikliųjų rausvų tablečių, o iš karto pradėti vartoti baltas placebo tabletes (prieš pradėdama vartoti placebo tabletes, užsirašykite dieną, kada užmiršote išgerti tabletę). Jei norite pradėti naują pakuotę tą pačią dieną kaip visada, placebo tabletes vartokite mažiau nei 4 dienas.

Jei vadovausitės vienu iš šių dviejų patarimų, būsite apsaugota nuo nėštumo.

Jei pamiršote išgerti bent vieną lizdinės plokštelės tabletę ir placebo vartojimo dienomis nebuvo kraujavimo, Jūs galite būti nėščia. Prieš pradėdama naują lizdinę plokštelę, būtinai pasitarkite su gydytoju.

Ką daryti, jei vemiate arba labai viduriuojate

Jei, išgėrusi rausvą tabletę, per 34 valandas vėmėte ar gausiai viduriavote, organizmas galėjo ne visiškai pasisavinti veikliąsias tabletės medžiagas. Tai yra beveik tas pats, lyg būtumėte pamiršusi išgerti tabletę. Po vėmimo ar viduriavimo Jūs turite kuo greičiau išgerti dar vieną rausvą tabletę iš atsarginės pakuotės. Jei įmanoma, išgerkite ją per 24 valandas nuo Jums įprasto laiko. Jei tai neįmanoma arba jau praėjo 24 valandos, darykite taip, kaip nurodyta skyriuje „Pamiršus pavartoti YAZ“.

Ką daryti, norint atitolinti mėnesines

Nors ir nerekomenduotina, tačiau, jei norite atitolinti mėnesines (kraujavimą), negerkite baltų placebo tablečių, esančių ketvirtoje eilutėje, o iškart pradėkite naują YAZ lizdinę plokštelę ir gerkite tabletes, kol ją pabaigsite. Vartojant šią antrąją plokštelę, gali būti negausus arba į mėnesines panašus kraujavimas. Užbaikite šią antrąją plokštelę (išgerkite ir 4 baltas tabletes iš ketvirtosios eilutės). Tuomet pradėkite naują lizdinę plokštelę.

Klauskite gydytojo patarimo, prieš nuspręsdamos atitolinti mėnesines.

Ką daryti, jei norite pakeisti pirmąją mėnesinių dieną

Vartojant tabletes pagal rekomendacijas, mėnesinės (kraujavimas) prasidės placebo vartojimo dienomis. Jei turite pakeisti šią dieną, mažinkite (tik niekada nedidinkite – 4 dienos yra ilgiausias laikas!) placebo dienų skaičių (kai vartojate baltas tabletes). Pvz., jei placebo tabletes paprastai pradedate gerti penktadieniais, o Jūs norite, kad tai būtų antradieniais (t. y. 3 dienomis anksčiau), pradėkite naują plokštelę 3 dienomis anksčiau negu paprastai. Tuo metu kraujavimo gali nebūti. Po to gali būti negausus arba į mėnesines panašus kraujavimas.

Jei abejojate ką toliau daryti, klauskite gydytojo patarimo.

Nustojus vartoti YAZ

Galite nustoti vartoti YAZ, kai tik panorėsite. Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo apie kitus patikimus apsaugos nuo nėštumo būdus. Jei norite pastoti, nutraukite YAZ vartojimą ir palaukite mėnesių, prieš bandydama pastoti. Tada lengviau galėsite apskaičiuoti tikėtiną gimdymo datą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, ypač jeigu jis sunkus ir nepraeinantis, arba atsirado sveikatos būklės pakitimas, kurį, Jūsų nuomone, galėjo sukelti YAZ, pasakykite gydytojui.

Visoms moterims, vartojančioms sudėtinius hormoninius kontraceptikus, kraujo krešulių venose (venų tromboembolijos (VTE)) arba kraujo krešulių arterijose (arterijų tromboembolijos (ATE)) rizika yra padidėjusi. Išsamesnė informacija apie įvairią riziką, susijusią su sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimu, pateikiama 2 skyriuje „Kas žinotina prieš vartojant YAZ“.

Toliau pateiktas šalutinių poveikių sąrašas, kurie buvo susiję su YAZ vartojimu.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 110 iš 100 vartotojų):

nuotaikų kaita,

galvos skausmas,

pykinimas,

krūtų skausmas, mėnesinių sutrikimai, pvz., nereguliarios mėnesinės, mėnesinių nebuvimas.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 110 iš 1000 vartotojų):

depresija, nervingumas, mieguistumas,

galvos svaigimas, dilgčiojimas,

migrena, venų varikozė, padidėjęs kraujospūdis,

pilvo skausmas, vėmimas, nevirškinimas, dujų kaupimasis virškinimo trakte, skrandžio uždegimas, viduriavimas,

spuogai, niežėjimas, bėrimas,

skausmai, pvz., nugaros, galūnių, raumenų mėšlungis,

makšties grybelinė infekcija, dubens skausmas, krūtų padidėjimas, gerybiniai krūties augliai, kraujavimas iš gimdos ar makšties (kuris dažniausiai pranyksta tęsiant vaistų vartojimą), išskyros iš makšties, karščio pylimas, makšties uždegimas (vaginitas), mėnesinių sutrikimai, skausmingos mėnesinės, labai negausios mėnesinės, pernelyg gausios mėnesinės, makšties sausumas, nenormalus gimdos kaklelio tepinėlis, sumažėjęs susidomėjimas seksu,

jėgų nebuvimas, sustiprėjęs prakaitavimas, skysčių kaupimasis,

padidėjęs svoris.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 110 iš 10000 vartotojų):

Candida grybelių sukeliama infekcija (grybelinė infekcija),

anemija, padidėjęs kraujo plokštelių kiekis kraujyje,

alerginė reakcija,

hormonų (endokrininiai) sutrikimai,

padidėjęs apetitas, sumažėjęs apetitas, nenormaliai didelė kalio koncentracija kraujyje, nenormaliai maža natrio koncentracija kraujyje,

negalėjimas patirti orgazmo, nemiga,

svaigulys, drebulys,

akių sutrikimai, pvz., voko uždegimas, akių sausumas,

nenormaliai dažnas širdies ritmas,

venų uždegimas, kraujavimas iš nosies, alpimas,

padidėjęs pilvas, žarnyno sutrikimai, pūtimo pojūtis, skrandžio išvarža, burnos grybelinė infekcija, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas,

tulžies latakų ar pūslės skausmas, tulžies pūslės uždegimas,

gelsvai rudos dėmės odoje, egzema, plaukų slinkimas, panašus į spuogus odos uždegimas, sausa oda, mazginis odos uždegimas, padidėjęs plaukuotumas, odos sutrikimai, odos ruožai (strijos), odos uždegimas, šviesai jautrus odos uždegimas, odos mazgai,

sunkus ar skausmingas lytinis aktas, makšties uždegimas (vulvovaginitas), kraujavimas po lytinių santykių, vartojimo nutraukimo kraujavimas, cistos krūtyse, padidėjęs krūties ląstelių kiekis (hiperplazija), piktybiniai krūties augliai, nenormalus gimdos kaklelio gleivinės paviršiaus augimas, gimdos gleivinės suplonėjimas ar išnykimas, kiaušidžių cistos, gimdos padidėjimas,

bendras negalavimas,

sumažėjęs svoris,

kenksmingi kraujo krešuliai venoje ar arterijoje, pvz.:

kojoje ar pėdoje (t. y., GVT);

plaučiuose (t. y., PE);

širdies priepuolis (miokardo infarktas);

insultas;

mikroinsultas arba trumpalaikiai į insultą panašūs simptomai, vadinami praeinančiuoju smegenų išemijos priepuoliu (PSIP);

kraujo krešuliai kepenyse, skrandyje, žarnyne, inkstuose ar akyje.

Kraujo krešulio susidarymo tikimybė gali būti didesnė, jeigu yra kitų veiksnių, kurie didina šią riziką (daugiau informacijos apie veiksnius, kurie didina kraujo krešulio susidarymo riziką, ir apie kraujo krešulio simptomus pateikiama 2 skyriuje).

Be to, buvo pranešta apie šiuos šalutinius poveikius, kurių dažnio pagal turimus duomenis nustatyti negalima: padidėjusį jautrumą, daugiaformę eritemą (tai bėrimas į taikinius panašiais paraudimais ir žaizdelėmis).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant pakuotės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

YAZ sudėtis

Veikliosios medžiagos yra etinilestradiolis (betadekso klatrato pavidalu) ir drospirenonas.

Vienoje rausvoje veikliojoje plėvele dengtoje tabletėje yra 0,02 mg etinilestradiolio (betadekso klatrato pavidalu) ir 3 mg drospirenono.

Baltose plėvele dengtose tabletėse veikliųjų medžiagų nėra.

Pagalbinės medžiagos yra:

Rausvos veikliosios plėvele dengtos tabletės:

tabletės branduolys: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas (E470b),

tabletės plėvelė: hipromeliozė (E464), talkas (E553b), titano dioksidas (E171) ir raudonasis geležies oksidas (E172);

Baltos neveikliosios plėvele dengtos tabletės:

tabletės branduolys: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas K25, magnio stearatas (E470b),

tabletės plėvelė: hipromeliozė (E464), talkas (E553b), titano dioksidas (E171).

YAZ išvaizda ir kiekis pakuotėje

YAZ lizdinėje plokštelėje yra 24 rausvos veikliosios plėvele dengtos tabletės (pirmoje, antroje, trečioje ir ketvirtoje lizdinės plokštelės eilutėse) ir 4 baltos placebo plėvele dengtos tabletės (4 eilutėje).

Rausvos ir baltos YAZ tabletės yra dengtos plėvele; tabletės branduolys yra dengtas.

Veiklioji tabletė yra rausva, apvali, išgaubta. Vienoje tabletės pusėje, taisyklingame šešiakampyje, įspaustos raidės „DS“.

Placebo tabletė yra balta, apvali, išgaubta. Vienoje tabletės pusėje, taisyklingame šešiakampyje, įspaustos raidės „DP“.

YAZ pakuotėje yra 1, 3, 6 arba 13 lizdinių plokštelių. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 28 tabletės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Bayer AG

Kaiser-Wilhelm-Allee 1

51373 Leverkusen

Vokietija

Gamintojai

Bayer AG

13342 Berlin

Vokietija

arba

Bayer Weimar GmbH und Co. KG

Doebereinerstrasse 20

99427 Weimar

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „Bayer“Sporto 18LT-09238 Vilnius,Tel. + 370 5 2336868

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

YAZ: Bulgarija, Čekija, Estija, Prancūzija, Vokietija, Islandija, Airija, Italija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija.

Yaz: Austrija, Belgija, Kroatija, Danija, Suomija, Norvegija, Portugalija, Švedija.

YAZ 24+4: Nyderlandai.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-12-03.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Yaz 0,02mg/3mg dengtos tabletės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.196, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.11 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Mindaugo g. 11, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.264, Šiauliai

Aido g. 8, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.220, Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Tilžės g. 109, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.244, Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Tilžės g. 225, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 09:00 - 18:00 VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 194 Vilnius Vilniaus/Trakų
Gamybinė visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 47/Trakų g. 18, Vilnius
(8 5) 26 11 038
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.265 Vilnius

Ozo g. 18, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 383 Vilnius Vikingų 1

Vikingų g. 3, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena