E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Zyvoxid inf. 2mg/ml 300ml maiš. N10

Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai >  Sistemiškai veikiantys antibakteriniai vaistai
Pavadinimas: Zyvoxid inf. 2mg/ml 300ml maiš. N10
Veikliosios medžiagos: Linezolid - 600mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Pfizer
ATC kodas J01XX08
Vidutinė kaina: 531,86 Eur (1836,41 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

ZYVOXID yra tirpalas, kuris lėtai suleidžiamas į veną. Šis procesas vadinamas infuzija.

ZYVOXID yra oksazolidinonų grupės antibiotikas, kuris slopina tam tikrų rūšių bakterijų (mikrobų), kurie sukelia infekcines ligas, augimą. ZYVOXID vartojamas pneumonijai ir kai kurioms odos ir poodinio audinio infekcinėms ligoms gydyti. Gydytojas nuspręs, ar ZYVOXID tinka infekcinei ligai, kuria sergate, gydyti.

ZYVOXID gydomos jautrių bakterijų sukeltos infekcinės ligos:

ligoninėje kilęs plaučių uždegimas (hospitalinė pneumonija);

bendruomenėje kilęs plaučių uždegimas (bendruomenėje įgyta pneumonija);

komplikuotos odos ir poodinio audinio infekcinės ligos (žr. 4.4 skyrių)*.

*Gydymas ZYVOXID turi būti pradėtas tik ligoninėje.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

ZYVOXID vartoti negalima:

jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) linezolidui arba bet kuriai pagalbinei ZYVOXID medžiagai;

jeigu vartojate arba per praėjusias 2 savaites vartojote kitų vaistų, kurie vadinami monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais (pvz.: fenelziną, izokarboksazidą, selegiliną, moklobemidą). Šiais vaistais gali būti gydoma depresija ir Parkinsono liga;

žindymo laikotarpis, nes vaistas išsiskiria į motinos pieną ir gali pakenkti Jūsų kūdikiui.

ZYVOXID gali netikti, jeigu teigiamai atsakysite į bet kurį toliau esantį klausimą. Tokiu atveju pasakykite gydytojui, nes jis turės ištirti bendrąją Jūsų sveikatos būklę, išmatuoti kraujospūdį prieš gydymą ir matuoti kraujospūdį gydymo metu arba gali skirti kitokį, labiau Jums tinkamą gydymą.

Jeigu abejojate, ar Jums yra tokių aplinkybių, kreipkitės į gydytoją.

Ar yra padidėjęs kraujospūdis?

Ar yra diagnozuotas skydliaukės suaktyvėjimas?

Ar yra diagnozuotas antinksčių navikas (feochromocitoma) arba karcinoido sindromas (sukelia endokrininės sistemos navikai ir pasireiškia tokiais simptomais, kaip viduriavimas, odos paraudimas, švokštimas)?

Ar sergate maniakine depresija, šizoafektiniu sutrikimu, psichikos sumišimu arba yra kitų psichikos sutrikimų?

Ar vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų?

- Paburkimą mažinantys vaistai nuo peršalimo ar gripo, kurių sudėtyje yra pseudoefedrino ar fenilpropanolamino.

- Vaistai astmai gydyti, pavyzdžiui, salbutamolis, terbutalinas, fenoterolis.

- Antidepresantai, vadinami tricikliais ar SSRI (selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriai), pavyzdžiui, amitriptilinas, cipramilis, klomipraminas, dosulepinas, doksepinas, fluoksetinas, fluvoksaminas, imipraminas, lofepraminas, paroksetinas, sertralinas.

- Vaistai, kurie vartojami migrenai gydyti, pavyzdžiui, sumatriptanas ir zolmitriptanas.

- Vaistai, kurie vartojami staigiai pasireiškusioms sunkioms alerginėms reakcijoms gydyti, pavyzdžiui, adrenalinas (epinefrinas).

- Vaistai, kurie didina kraujospūdį, pavyzdžiui, noradrenalinas (norepinefrinas), dopaminas ir dobutaminas.

- Vaistai, kurie vartojami vidutinio sunkumo ir sunkiam skausmui malšinti, pavyzdžiui, petidinas.

- Vaistai, kurie vartojami nerimo sutrikimams, gydyti, pavyzdžiui, buspironas.

- Antibiotikas, kuris vadinamas rifampicinu.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Pasakykite gydytojui prieš vartojant šį vaistą

jeigu Jūs sergate trombocitopenija (būklė, kai kraujyje trūksta trombocitų, dėl to greičiau atsiranda mėlynės ir būna gausesnis kraujavimas);

jeigu Jūs sergate anemija (trūksta hemoglobino kraujyje);

jeigu Jūs sergate granuliocitopenija (kraujyje sumažėjęs leukocitų kiekis, dėl to padidėja pavojus sirgti infekcinėmis ligomis);

jeigu esate patyręs traukulių priepuolių;

jeigu sergate kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimais, ypač jeigu atliekama dializė;

jeigu pasireiškia viduriavimas.

Nedelsdami pasakykite gydytojui, jeigu gydymo metu pasireiškia

regėjimo sutrikimas, pavyzdžiui, pradedate matyti lyg per miglą, atsiranda spalvų matymo pokyčių, sunku įžiūrėti detales arba sumažėja regėjimo laukas;

viduriavimas vartojant antibiotikus, įskaitant ZYVOXID, arba po antibiotikų pavartojimo. Jeigu viduriavimas sunkėja arba nepraeina, arba pastebėjote, kad išmatose yra kraujo ar gleivių, nedelsdami nutraukite ZYVOXID vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Tokiomis aplinkybėmis reikia vartoti vaistų, kurie sustabdo arba lėtina žarnų peristaltiką;

besikartojantis pykinimas ar vėmimas, pilvo skausmas arba skausmas kvėpuojant.

Vartojant šį preparatą gali prireikti atlikti kai kuriuos kraujo tyrimus, ypač jeigu sergate inkstų ligomis, vartojate kokius nors kitus vaistus, arba Jūsų gydytojas paskirs ZYVOXID vartoti ilgiau kaip 1014 parų. Priklausomai nuo kraujo tyrimų rezultatų, kartais gali tekti nutraukti linezolido vartojimą. Jūsų gydytojas pasikalbės apie tai su Jumis ir rekomenduos, jeigu reikia, kitokį gydymą.

Vartojant antibiotikų, gali prasidėti sunkus žarnyno uždegimas, vadinamas pseudomembraniniu kolitu (jį sukelia bakterija, vadinama Cl. dificille). Šiam sutrikimui būdingas besitęsiantis viduriavimas kraujingomis išmatomis. Jei gydymo ZYVOXID laikotarpiu prasideda viduriavimas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Gali tekti nutraukti gydymą. Pseudomembraninis kolitas gali prasidėti ir tada, kai ZYVOXID jau nebevartojama. Jei po gydymo ZYVOXID pasireiškia besitęsiantis viduriavimas, būtina kreiptis į gydytoją.

Jei gydymo metu Jūs vartojate antidepresantų, vadinamų SSRI, ir atsiranda sujaudinimas, sumišimas, kliedesys, sustingimas, drebulys, koordinacijos sutrikimas ar traukulių, nedelsdami pasakykite gydytojui.

Kitų vaistų vartojimas

Yra rizika, kad kartais ZYVOXID gali sąveikauti su kai kuriais kitais vaistais ir sukelti nepageidaujamą poveikį, pavyzdžiui, kraujospūdžio, kūno temperatūros ar širdies susitraukimų dažnio pokyčius.

Jeigu vartojate arba per praėjusias 2 savaites vartojote išvardytų vaistų, pasakykite gydytojui, nes vartojant arba neseniai vartojus šiuos vaistus, ZYVOXID vartoti negalima (žr. 2 skyriuje skyrelį ,,ZYVOXID vartoti negalima“).

Monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriai (pvz.: fenelzinas, izokarboksazidas, selegilinas, moklobemidas). Jais gali būti gydoma depresija arba Parkinsono liga.

Be to, pasakykite gydytojui, jeigu vartojate toliau išvardytų vaistų. Gydytojas vis tiek gali nuspręsti skirti Jums ZYVOXID, bet turės dažniau tikrinti bendrąją Jūsų sveikatos būklę, prieš gydymą išmatuoti kraujospūdį ir matuoti kraujospūdį gydymo metu. Kitais atvejais gydytojas gali nuspręsti, kad Jums geriau skirti kitokį gydymą.

Paburkimą mažinantys vaistai nuo peršalimo ar gripo, kurių sudėtyje yra pseudoefedrino ar fenilpropanolamino.

Kai kurie vaistai astmai gydyti, pavyzdžiui, salbutamolis, terbutalinas, fenoterolis.

Kai kurie antidepresantai, vadinami, tricikliais ar SSRI (selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriai). Tokie yra dauguma iš jų, pavyzdžiui, amitriptilinas, cipramilis, klomipraminas, dosulepinas, doksepinas, fluoksetinas, fluvoksaminas, imipraminas, lofepraminas, paroksetinas, sertralinas.

Vaistai, kurie vartojami migrenai gydyti, pavyzdžiui, sumatriptanas ir zolmitriptanas.

Vaistai, kurie vartojami staigiai pasireiškusioms sunkioms alerginėms reakcijoms gydyti, pavyzdžiui, adrenalinas (epinefrinas).

Vaistai, kurie didina kraujospūdį, pavyzdžiui, noradrenalinas (norepinefrinas), dopaminas ir dobutaminas.

Vaistai, kurie vartojami vidutinio sunkumo ir sunkiam skausmui malšinti, pavyzdžiui, petidinas.

Vaistai, kurie vartojami nerimo sutrikimams gydyti, pavyzdžiui, buspironas.

Vaistais, kurie neleidžia formuotis kraujo krešuliams, pavyzdžiui, varfarinas.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

ZYVOXID vartojimas su maistu ir gėrimais

ZYVOXID galima vartoti prieš valgį, valgant ir po valgio.

Nevalgykite didelių kiekių subrendusio sūrio, mielių ar sojos pupelių ekstraktų, pavyzdžiui, sojos padažo, ir negerkite alkoholio, ypač pilstomo alaus ir vyno. Šis vaistas gali sąveikauti su medžiaga, kuri vadinama tiraminu, kurio natūraliai būna kai kuriuose maisto produktuose, ir dėl to gali padidėti kraujospūdis.

Jeigu pavalgius ar išgėrus prasidėjo tvinkčiojantis galvos skausmas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

ZYVOXID poveikis nėštumo metu nežinomas. Todėl vaisto nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai tai daryti nurodo gydytojas. Jeigu esate arba galvojate, kad esate nėščia arba planuojate pastoti, apie tai pasakykite gydytojui.

Vartojant ZYVOXID, žindyti negalima, nes vaistas išsiskiria į motinos pieną ir gali daryti poveikį kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant ZYVOXID, gali svaigti galva arba sutrikti regėjimas. Jeigu pasireiškė toks poveikis, vairuoti ar valdyti mechanizmus negalima. Prisiminkite, kad negaluojant Jūsų gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus gali būti sutrikęs.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ZYVOXID medžiagas

Šiame preparate yra gliukozės, natrio citrato ir kitų medžiagų.

Viename ZYVOXID tirpalo mililitre yra 45,7 mg gliukozės (13,7 g gliukozės maišelyje). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Pasakykite gydytojui ar slaugytojai, jeigu sergate diabetu.

Viename ZYVOXID tirpalo mililitre yra 0,38 mg natrio (114 mg natrio maišelyje). Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste. Pasakykite gydytojui ar slaugytojai, jeigu turite laikytis dietos su mažu druskos kiekiu.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Suaugusieji

Šį vaistą per lašelinę (infuzija į veną) suleis gydytojas arba sveikatos priežiūros specialistas. Įprasta dozė suaugusiesiems (18 metų ir vyresniems) yra 300 ml (600 mg linezolido) du kartus per parą, kuri per lašelinę suleidžiama tiesiai į kraujotaką (infuzuojama į veną) per 30 120 minučių.

Galima vartoti kitą ZYVOXID vaisto formą, pvz., tabletes arba geriamąja suspensiją. Jeigu Jūsų gydytojas nutars gydymą pradėti ZYVOXID tirpalu, būklei pagerėjus, toliau galima gerti tabletes ar geriamąją suspensiją.

Gydytojas nurodys, po kiek tablečių ar pilnų šaukštų suspensijos reikia gerti. Tabletėms ir suspensijai yra atskiri informaciniai lapeliai.

Jeigu atliekama dializė, ZYVOXID Jums reikia vartoti po dializės seanso.

Gydymo kursas paprastai trunka 1014 parų, tačiau vaisto vartojimą galima tęsti iki 28 parų. Linezolido saugumas ir veiksmingumas, skiriant vaistą ilgiau kaip 28 paras, nėra nustatytas. Gydytojas nutars, kiek laiko reikia gydytis.

Vartojant ZYVOXID, gydytojas reguliariai tirs Jūsų kraują ir stebės kraujo ląstelių kiekį.

Jeigu ZYVOXID vartosite ilgiau kaip 28 paras, gydytojas tirs Jūsų regėjimą.

Vaikai

ZYVOXID vaikams ir paaugliams (jaunesniems kaip 18 metų) paprastai neskiriamas.

Pavartojus per didelę ZYVOXID dozę

Kadangi ZYVOXID tirpalas infuzuojamas prižiūrint gydytojui ar slaugytojai, mažai tikėtina, kad bus vaisto perdozuota. Jeigu manote, kad ZYVOXID infuzinio tirpalo buvo perdozuota, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.

Pamiršus pavartoti ZYVOXID

Kadangi ZYVOXID tirpalas infuzuojamas prižiūrint gydytojui ar slaugytojai, mažai tikėtina, kad praleisite dozę. Jeigu manote, kad praleidote dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

ZYVOXID, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Paprastai tai trunka neilgai ir dažniausiai ZYVOXID vartojimo nutraukti nereikia.

Nedelsdami pasakykite gydytojui, slaugytojai arba vaistininkui, jeigu gydantis ZYVOXID, pastebėjote toliau išvardytų simptomų.

Odos reakcijos, pavyzdžiui, skausmingas odos paraudimas ir pleiskanojimas (dermatitas), išbėrimas, niežulys ar patinimas, ypač veido ir kaklo srityje. Tai gali būti alerginės reakcijos požymiai ir gali tekti nutraukti gydymą ZYVOXID.

Regėjimo sutrikimai, pavyzdžiui, matymas lyg per miglą, spalvų matymo pokyčiai, negalėjimas įžiūrėti detalių arba regėjimo lauko sumažėjimas.

Sunkus viduriavimas išmatomis su krauju ir (arba) gleivėmis (su antibiotikų vartojimu susijęs kolitas, įskaitant pseudomembraninį kolitą), kurio komplikacijos retomis aplinkybėmis gali būti mirtinos.

Besikartojantis pykinimas ar vėmimas, pilvo skausmas arba skausmas kvėpuojant.

Pranešta apie priepuolių ir traukulių atsiradimą vartojant ZYVOXID. Turite pasakyti gydytojui, jeigu pasireiškia susijaudinimas, sumišimas, kliedesiai, sąstingis, drebulys, pusiausvyros sutrikimas ir priepuoliai vartojant kartu antidepresantus, kurie vadinami SSRI (žr. 2 skyrių).

Pranešta, kad pacientams, kurie vartojo ZYVOXID ilgiau kaip 28 paras, pasireiškė nutirpimas, dilgčiojimas ar matymas lyg per miglą. Jeigu sutriko regėjimas, turite kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

Kitas šalutinis poveikis

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių)

grybelių sukeltos infekcinės ligos, ypač makšties arba burnos pienligė;

galvos skausmas;

metalo skonis burnoje;

viduriavimas, pykinimas ir vėmimas;

kai kurių kraujo tyrimų, įskaitant inkstų ar kepenų funkcijos arba gliukozės koncentracijos kraujyje tyrimus, rodmenų pokyčiai;

nepaaiškinamas kraujavimas ar mėlynės, kurių gali atsirasti dėl kai kurių kraujo ląstelių, kurios turi įtakos kraujo krešėjimui arba anemijos atsiradimui, kiekio pokyčių.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)

makšties ir lytinių organų uždegimas moterims;

kai kurių kraujo ląstelių, kurios turi įtakos organizmo atsparumui infekcijoms, kiekio pokyčiai;

miego sutrikimai;

galvos svaigimas, tokie pojūčiai, kaip dilgsėjimas ar nutirpimas;

matymas kaip per miglą;

spengimas ausyse;

kraujospūdžio padidėjimas, venų uždegimas;

nevirškinimas, pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas;

burnos džiūvimas ar skausmas, liežuvio patinimas, skausmas ir spalvos pokytis;

odos išbėrimas;

dažnesnis šlapinimasis;

karščiavimas ar šaltkrėtis, diegliai ir skausmai;

nuovargio ar troškulio jutimas;

kasos uždegimas;

prakaitavimo sustiprėjimas;

baltymų, druskų ar fermentų, kurie tiriami norint įvertinti inkstų ar kepenų funkciją, pokyčiai kraujyje;

kraujo ląstelių, kurios padeda apsisaugoti nuo infekcijų, kiekio pokyčiai.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

širdies plakimo pokyčiai (pvz., padažnėjimas);

praeinantieji smegenų išemijos priepuoliai (laikinas smegenų kraujotakos sutrikimas, kuris sukelia tokius simptomus: apakimas, kojų ir rankų silpnumas, neaiški tartis, sąmonės pritemimas);

inkstų funkcijos nepakankamumas.

Be to, pasireiškė toliau išvardytas šalutinis poveikis (dažnis nežinomas)

Serotonino sindromas (simptomai gali būti dažnas pulsas, sumišimas, nenormalus prakaitavimas, haliucinacijos, nevalingi judesiai, šaltkrėtis ir drebulys).

Pieno rūgšties acidozė (simptomai gali būti besikartojantis pykinimas ir vėmimas, pilvo skausmas, kvėpavimo sustiprėjimas).

Sunkūs odos sutrikimai.

Traukuliai.

Dantų paviršiaus spalvos pokytis, kurį galima pašalinti profesionalios dantų higienos būdu (dantų akmenų pašalinimas).

Alopecija (plaukų slinkimas).

Hiponatremija (maža natrio koncentracija kraujyje).

Spalvų matymo pokytis, negalėjimas įžiūrėti detalių arba regėjimo lauko sumažėjimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti gamintojo pakuotėje.

Ant dėžutės ir maišelio po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, ZYVOXID vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

ZYVOXID sudėtyje yra

- Veiklioji medžiaga yra linezolidas. Viename mililitre tirpalo yra 2 mg linezolido. 300 ml tirpalo (1 maišelyje) yra 600 mg linezolido.

- Pagalbinės medžiagos yra gliukozė monohidratas, natrio citratas (E331), bevandenė citrinų rūgštis (E330), vandenilio chlorido rūgštis (E507), natrio hidroksidas (E524), injekcinis vanduo.

ZYVOXID išvaizda ir kiekis pakuotėje

ZYVOXID yra skaidrus tirpalas, tiekiamas maišeliuose po 300 ml (600 mg linezolido). Maišeliai yra dėžutėse po 10 kiekvienoje.

Rinkodaros teisės turėtojas

Pfizer Europe MA EEIG

Ramsgate Road

Sandwich, Kent CT13 9NJ,

Jungtinė Karalystė

Gamintojas

Fresenius Kabi Norge AS

Svinesundsveien 80, NO-1788 Halden

Norvegija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Pfizer Liuksembourg SARL filialas Lietuvoje

Goštauto 40a

Vilnius LT-01112

Tel.: 8 5 2514000"Zyvoxid inf. 2mg/ml 300ml maiš. N10" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena